Fudbal 0

28.2.2024.

20:55

Prva pobeda Ilićevog Atromitosa posle mesec dana

Atromitos je u sredu savladao Lamiju 3:1 u 25. kolu grčkog šampionata i tako došao do prve pobede posle mesec dana.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
Starsport/Pedja Milosavljevic

Od 28. januara krenula je serija poraza tima Saše Ilića, pet u nizu (i eliminacija u Kupu), potom je usledio remi i konačno, danas, dugo čekani trijumf.

Za njega je bio najzaslužniji prvi golgeter Atromitosa Karol Jirži Angielski - dvostruki strelac protiv Lamie.

To su Poljaku bili šesti i sedmi gol ove sezone.

Prethodno, mrežu gostiju pogodio je Belgijanac Denzel Jubitana, još u 2. minutu, da bi Lamija došla do poravnanja u 26. kada se Litvanac Vikintas Slivka upisao u strelce.

Na scenu je potom stupio Angielski.

Najpre je pogodio za 2:1 u 61. minutu, potom i dvadeset minuta kasnije, i to u momentima kada je Ilićev tim igrao sa desetoricom na terenu. Zbog dva žuta kartona isključen je strelac prvog gola Jubitana.

I brojčano slabiji, domaći su uspeli da uspešno privedu meč kraju i konačno prekinu loš niz.

Atromitos je osmi na tabeli grčkog prvenstva, dva mesta od poslednje pozicije koja vodi u plej-of gde se upravo nalazi Lamija.

Do kraja regularnog dela lige ostalo je da se odigra još jedno kolo.