Povodom njegove odluke, fudbaler je potvrdio za Telegraf da će igrati za Bosnu i Hercegovinu i otkrio razloge takve odluke.
"Ne bih da ulazim dublje u temu, odluku sam doneo posle dužeg razmišljanja i razgovora sa porodicom. Nikada se nisam plašio konkurencije, tako sam vaspitavan od malih nogu, moja odluka je čisto sportski motivisana. Ljudi iz Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine su me kontaktirali nedavno, izložili plan, bili izuzetno korektni i strpljivi da sam donesem tu odluku, bez pritiska, i da ih obavestim", rekao je Baždar.
Baždar je jasno stavio do znanja da ima porodične korene u Bosni i Hercegovini, ali da i dalje gaji velika osećanja prema Srbiji.
"Uz to, koreni su mi takođe i Bosne i Hercegovine sa jedne strane porodičnog stabla i tu nema prepreka. Da ne bude zabune, o Srbiji mislim sve najlepše, tu sam rođen, porastao, u Partizanu stasao kao igrač i zahvalan sam na pozivu koji sam dobijao u nacionalni tim gde sam uvek bio lepo prihvaćen", istakao je fudbaler.
Na kraju, Baždar je naglasio da odluka nije doneta iz osećanja pritiska, već iz profesionalnih razloga.
"Ne želim nikome da budem opterećenje, niti da opterećujem sebe mislima da li ću biti pozvan ili ne, da li me je neko primetio. Profesionalac sam i odluka da prihvatim poziv Fudbalskog saveza BiH je time i bila motivisana, bez teških i loših misli ili motiva o celokupnoj situaciji. Hvala svima na razumevanju i podršci", zaključio je Samed Baždar za Telegraf.
Crvena zvezda bi do kraja letnjeg prelaznog roka mogla da doživi ozbiljne promene u sastavu, a poslednje informacije iz Italije donose i potencijalno veoma zanimljivo ime kao pojačanje. Srpski šampion pokazao je interesovanje za Petra Ratkova.
Vanja Milinković-Savić ostaje u Napoliju! Juventus je rešio pitanje golmana dovođenjem Giljerma Vikarija iz Totenhema, čime su praktično zatvorena vrata za transfer srpskog reprezentativca.
Košarkaški Monako nalazi se u izuzetno teškoj situaciji, a neočekivana pomoć mogla bi da stigne od jednog od najvećih fudbalera svih vremena – Ronaldinja.
Tiknizjan je odličnim partijama prošle sezone skrenuo pažnju na sebe i bilo je jasno da će ga Zvezda teško sačuvati. Levi bek će put Grčke za sedam miliona evra (5+2).
Jovan Milošević je, posle brojnih preokreta, odlučio gde će nastaviti karijeru. Umesto Udinezea, mladi srpski reprezentativac trebalo bi da postane novi fudbaler Brage.
Košarkaški Monako nalazi se u izuzetno teškoj situaciji, a neočekivana pomoć mogla bi da stigne od jednog od najvećih fudbalera svih vremena – Ronaldinja.
Kalinić postao šampion Evrope, reprezentativac Srbije, svetski i olimpijski vicešampion, MVP ABA lige i jedan od igrača koji su obeležili evropsku košarku u prethodnoj deceniji.
Evropska auto-industrija suočava se sa možda najvećim izazovom u svojoj istoriji. Jedan stručnjak upozorava da bi pojedini sektori mogli nestati već za nekoliko godina zbog sve jačeg pritiska iz Kine.
Više od 13.000 vozača prošle godine završilo je na trežnjenju u policijskoj stanici. Evo ko obavezno ide na zadržavanje, kako izgleda procedura i kakve kazne slede za vožnju pod dejstvom alkohola.
Firefox testira ugrađeni blokator oglasa na iOS-u koji može da blokira reklame, praćenja, iskačuće prozore (pop-up) i prekrivne elemente, bez potrebe za ekstenzijama trećih strana.
Trebalo bi da dobijemo novi pogled na GTA 6 već narednog četvrtka, ali pojedini snimci gejmpleja pojavili su se na internetu i pre zvaničnog predstavljanja.
Nakon poslednjeg zatvorenog testiranja, video-igra Wardogs izlazi za Early Access 10. septembra, ali će pre toga biti održano još jedno zatvoreno beta testiranje.
Komentari 30
Pogledaj komentare Pošalji komentar