Fudbal 34

21.3.2024.

22:44

Tragedija Miloševića i BiH u baražu za EURO VIDEO

Fudbaleri Bosne i Hercegovine nisu uspeli da se plasiraju u finale baraža za plasman na Evropsko prvenstvo.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Armin Durgut

Tim Sava Miloševića je vodio protiv Ukrajine od 57. minuta i autogola Mikole Matvijenka, ali je u samom finišu, u roku od četiri minuta, bio surovo kažnjen.

Najpre je Roman Jaremčuk u 85. izjednačio rezultat, da bi veliku radost gostima iz Ukrajine doneo Artem Dovbik, pogotkom u 88. minutu.

Bio je to pravi šok na Bilinom Polju u Zenici, koja nije imala prilike da vidi naročito atraktivan fudbal.

Delovalo je da će BiH uspeti da stigne do trijumfa, a te nade je podgrejala nespretna reakcija Matvijenka u 57. minutu.

Ipak, dobar napad Ukrajine u 85. te asistencija Konoplje za Jaremčuka vratila je rezultat na početak.

Pobedu Ukrajincima doneo je Dovbik u 88. minutu, preciznim udarcem glavom posle centaršuta Jaremčuka.

Ukrajina će u finalu baraža igrati protiv Islanda, koji je posle preokreta slavio u Izraelu rezultatom 4:1.

Domaći su poveli preko Zahavija u 31. iz penala, ali je već do pauze Island uzvratio preko Gudmundson u 39, odnosno Traustasona u 42. minutu.

Gudmundson je kompletirao het-trik golovima u 83. i 87. minutu utakmice.