Fudbal 0

18.3.2024.

23:45

Grizman prekida rekordni niz

Francuski fudbaler Antoan Grizman propustiće prijateljske utakmice reprezentacije sa Nemačkom i Čileom, zbog uganuća desnog skočnog zgloba.

Izvor: Beta

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Propuštanjem narednih mečeva, napadač Atletiko Madrida će prekinuti rekordni niz od 84 uzastopna nastupa za reprezentaciju.

Francuz je propustio četiri utakmice svog kluba, pre nego što je zaigrao protiv Intera u revanš meču osmine finala Lige šampiona. Atletiko je u nedelju poražen od Barselone 3:0 u Primeri, a Grizman je ušao u igru na poluvremenu.

"Antoan ima problema sa skočnim zglobom, iako je sinoć odigrao 45 minuta", izjavio je selektor Francuske Didije Dešam.

Iako ga je Dešam nazvao "nezamenljivim", brojčano će ga zameniti veznjak Lacija Mateo Genduzi.

"Nećemo naći igrača koji ima njegove kvalitete i karakteristike, to je veoma teško. Moraćemo neke stvari da radimo drugačije", rekao je selektor Francuske.

Grizman je za reprezentaciju zabeležio 127 nastupa i postigao 44 gola, a 2018. je bio u sastavu koji je osvojio Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Francuska će 23. marta igrati prijateljsku utakmicu sa Nemačkom, a 26. marta sa Čileom.