UEFA promenila pravilo o ruci – i sudije su zbunjene VIDEO
UEFA sudije koje dele pravdu na mečevima pod okriljem te organizacije ubuduće će sankcionisati najstrožom kaznom igranje rukom kakvo se desilo na meču Španije i Nemačke.
Gerhard Schultheiß / imago sportfotodienst / Profimedia
Bila je to situacija koja je izazvala mnogo bure, posebno među nemačkim navijačima, koji su bili kivni na glavnog arbitra zbog toga što nije svirao penal za "pancere" nakon Kukureljinog "rukometa" u kaznenom prostoru.
Prethodno, Musijala je uputio udarac u gol.
Kukureljina ruka je bila odručena od tela kada ga je lopta pogodila, međutim prema pravilima koja su dosad važila, nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.
Ubuduće, ipak, ovakve situacije biće drugačije tretirane, u korist napadačkog tima, prema odluci Sudijske komisije UEFA koja je kao motiv promene pravila navela upravo pomenuti slučaj sa pomenute utakmice na EURO.
"Prema najnovijim smernicama UEFA, kontakt rukom sa loptom koji zaustavlja udarac na gol treba strože kazniti i u većini slučajeva treba dosuditi kaznu, osim ako je ruka odbrambenog igrača preblizu telu. ili u kontaktu sa telom. U ovom slučaju (Kukurelja), defanzivac rukom, koja nije preblizu tela, zaustavlja udarac na gol, čineći sebe većim, pa je trebalo dosuditi penal“, navedeno je u dokumentu koji sada imaju u rukama arbitri evropskih asocijacija.
Javnost je sa skepsom dočekala ovo saopštenje, a stav je da će ljubitelji fudbala biti još više zbunjeni šta je nedozvoljeno igranje rukom, a šta nije.
Verovatno će i same sudije biti zbunjene u takvim situacijama koja je odluka ispravna.
Mihajlo Ilić je dva puta iz Partizana tražio uhlebljenje u inostranstvu, prva epizoda u Bolonji nije uspela, a na pragu je bilo da se isto desi i u Anderlehtu. Sve do ovog vikenda.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Partizan u meču 23. kola Evrolige gostuje Bajernu u Minhenu (20.30) u trenutku kada se dve ekipe nalaze na potpuno različitim putanjama, iako im je položaj na tabeli sličan.
Rusija planira da tokom 2026. godine započne serijsku proizvodnju domaće satelitske internet mreže, koja bi trebalo da predstavlja odgovor na američki Starlink.
Istraživači iz kompanije Check Point upozorili su na pojavu VoidLink-a, jednog od prvih poznatih primera naprednog malvera koji je u velikoj meri razvijen uz pomoć veštačke inteligencije.
Komentari 18
Pogledaj komentare Pošalji komentar