Prva asocijacija na ovu dvojicu fudbalera i njihov sada već zahuktali rivalitet je čuveni meč reprezentacija dve zemlje u Lisabonu kada je Srbija, golom Mitrovića, potukla Portugalce na njihovom terenu i otišla na Mundijal pre Ronalda i družine.
Bilo je to prilično frustrirajuće veče po Ronalda koji tada teško da je mogao da zamisli da će mu upravo Mitrović biti najveća pretnja za trofeje, za uspehe, u njegovom verovatno poslednjem poglavlju karijere u Saudijskoj Arabiji.
Srpski fudbaler je direktno odgovoran što je Portugalac "kraći" za dva pehara u karijeri.
Poslednji duel ove dvojice sjajnih napadača odigran je u subotu za trofej Superkupa Saudijske Arabije i epilog je ponovo bio isti, kao i one lisabonske noći, kao i u trci za titulu prethodne sezone - Mitrović je pobedio Ronalda.
Srpski fudbaler bio je dvostruki strelac za svoj tim u preokretu koji je, osim njega, golom pokrenuo i Sergej Milinković Savić.
Ronaldo je pre svega toga bio strelac na drugoj strani, poradovao se, pomislio da će ovog puta pobediti Srbe, ali uzalud...
Na kraju je prozivao svoje saigrače iz defanzive da "spavaju" dok pored njih prolaze kao na treningu napadači Al-Hilala.
EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES
Zbirno, Mitrović je statistički i golgeterski uspešniji od Ronalda u Saudijskoj Arabiji, osim po trofejima u Al-Hilalu kojih već ima dva na svom kontu. Na 45 utakmica Mitrović je postigao čak 43 gola u dresu prvaka Saudijske Arabije. Gotovo gol po utakmici.
Sa druge strane Ronaldo takođe ima neverovatne brojke i više golova na većem uzorku mečeva, ali manji procenat uspešnosti.
Portugalac je na 72 utakmice za Al-Nasr postigao 66 golova.
Ova dvojica fudbalera prethodne sezone do nekog trenutka vodila su i "mrtvu trku" za najboljeg strelca šampionata koja je, na kraju, pripala Ronaldu, strelcu 35 golova.
Mitrović je sezonu završio sa 28 pogodaka.
Nekada Mesi, danas Mitrović. Ronaldo ima novu "noćnu moru".
Bitka igrača i Grend slemova se zaoštrava. Teniseri nisu zadovoljni udelom u prihodima i traže da Grend slem turniri budu kao ATP i WTA. Prvi protesti su zakazani na Rolan Garosu.
Dvejn Vašington i Arijan Lakić govorili su za medije posle velike pobede Partizana u drugom polufinalnom duelu protiv Crvene zvezde i plasmana u finale ABA lige.
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović burno je reagovao posle poraza svog tima od Partizana rezultatom 78:89 u drugoj utakmici polufinalne serije ABA lige.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Košarkaški klub Crvena zveda malo pred ponoć se oglasio povodom izjave trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića date nakon majstorice četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
Izborna trka za novog predsednika Fenerbahčea uveliko se rasplamsava, a kandidati povlače ozbiljne poteze kako bi pridobili poverenje navijača nakon što je titula ponovo završila u rukama ljutog rivala Galatasaraja.
Najveća svetska fudbalska scena mogla bi da prođe kroz svoju najradikalniju transformaciju do sada, jer su se predlozi za proširenje Svetskog prvenstva 2030. godine ponovo pojavili u rukovodstvu FIFA.
Kako je kontroverzni Vil Vejd zbog praznog rostera odlučio da "baci" pet miliona dolara na bivšeg pleja Partizana Jama Madara i zašto mu preti administrativna rampa od strane NCAA?
Nekoliko minuta pre kraja utakmice za treće mesto, trener Šoprona traži izmenu. Ka aut liniji ide broj 32, a parket poslednji put u karijeri napušta Jelena Bruks.
Licitira se sa imenima klubova gde bi Vasilije Novičić mogao da nastavi karijeru, a da je sve veoma blizu, najavio je sportski direktor IMT-a Predrag Govedarica.
Najava drugog meča polufinala ABA lige između Crvene zvezde i Partizana. Partizan vodi 1:0 u seriji i ima prednost nakon pobede 100:94 u prvom meču, dok crveno-beli traže izjednačenje i produžetak serije.
Volvo Cars priprema novi potpuno električni EX60 za modelsku 2027. godinu, a prvi testovi pokazuju da ovaj SUV ubrzava primetno brže nego što navode fabričke specifikacije.
Novi ruski teretni kamion Ural-80 konačno ulazi u ozbiljniju proizvodnju, nakon što je godinama prikazivan samo na sajmovima i specijalizovanim izložbama.
Google donosi korisnicima Androida opciju zbog koje su Apple fanovi godinama hvalili svoj ekosistem - besprekoran kontinuitet i prebacivanje aplikacija sa jednog uređaja na drugi u realnom vremenu.
Mesecima unazad, prevaranti koriste propust koji im omogućava da šalju spam mejlove sa interne Microsoft adrese koja se obično koristi za legitimna obaveštenja o nalozima.
Komentari 13
Pogledaj komentare Pošalji komentar