"Savo Milošević, auuuu – on je legenda mog grada!" VIDEO
Kada imaš novinarsku akreditaciju među navijačima, moraš biti spreman da ćeš biti neka vrsta atrakcije i da će mnoge zanimati to parče papira oko tvog vrata.
Ovog puta priča je našla mene, odnosno prišao mi je navijač iz Saragose. Na pomen Sava Miloševića, kao nekadašnjeg igrača tog kluba, naprosto je "odlepio".
Proslavljeni jugoslovenski fudbaler je u tom gradu igrao od 1998. do 2000. godine i na 72 utakmice je dao čak 38 golova.
Novi prijatelj iz Saragose je otkrio da je Milošević tamo neka vrsta legende.
Izvor: B92.sport
"Savo Milošević, auuuu! On je igrao za Saragosu kada sam ja imao 12 godina. Dobro se sećam utakmice protiv Reala u Madridu na 'Santjago Bernabeu'. Real jedan, Saragosa pet! Savo Milošević je u toj utakmici dao dva gola. U toj sezoni je postigao oko 17 pogodaka i bio je sjajan".
Da li može da se kaže da ima status legende u Saragosi?
"Moglo bi se reći. Ljudi u Saragosi ga znaju veoma dobro. Naravno, oni stariji. Mlađi ga ne znaju jer je prošlo dosta vremena."
Zatim se momak iz Saragose prisetio još jednog bivšeg jugoslovenskog napadača. Za njega je klub 2001. godine platio Crvenoj zvezdi čak 13.000.000 evra na ime obeštećenja, što je bio tadašnji rekord španskog kluba.
Ali zbog teške povrede je debitovao tek u februaru 2022. dok je za četiri godine u Aragonu upisao samo 39 nastupa, uz tri pogotka.
"Goran Drulić je tada bio najskuplje plaćeni fudbaler u istoriji kluba. Ali povrede su ga sprečile da igra bolje. Baš nije imao sreće u Saragosi", rekao je Španac, pa opet počeo o Miloševiću:
"Savo Milošević je uvek bio veliki. Parma je za njega platila 15.000.000 evra. Njega se jako dobro sećam, bio je odličan igrač. Gorana Drulića se ne sećam", rekao je kroz osmeh.
Ali to nije sve, jer se setio još jednog srpskog fudbalera u Saragosi.
"Ivan Obradović, još jedan igrač iz Partizana koji je zaigrao u Saragosi. Bio je dobar, ali vrlo brzo je bio prodat dalje. Mislim da je on poslednji srpski igrač koji je igrao kod nas", zaključio je vrlo nasmejani španski navijač.
ATP je objavio zvanični kalendar za 2027. godinu, a nova potvrda stigla je i za ono što smo već znali – ni Srbija (Beograd), ni Atina nemaju svoje mesto u rasporedu turnira u naredne dve godine.
Četvorostruki svetski prvak Formule 1 Maks Ferstapen izjavio je da ne razmišlja o promeni tima i da namerava da ostane u Red Bulu do isteka ugovora 2028. godine, čime je stavio tačku na višegodišnje spekulacije o odlasku.
Alvaro Arbeloa se nije proslavio na debiju na klupi Real Madrida, velikan je u osmini finala Kupa kralja ispao od Albasetea, ali mladi trener je izgleda spreman da ekipi ponudi nešto novo dok obavlja funkciju privremenog trenera.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Fudbaleri Porta pobedili su Benfiku 1:0 u 1/4 finalu portugalskog Kupa, na svoju veliku radost i zbog činjenice da su tako servirali odgovor bivšem treneru kluba Žozeu Murinju.
Futsal klub Partizan saopštio je da će Albert Nađ biti novi sportski direktor crno-belih, a tim povodom klub je uputio i zvaničan poziv medijima na njegovu promociju.
Četvorostruki svetski prvak Formule 1 Maks Ferstapen izjavio je da ne razmišlja o promeni tima i da namerava da ostane u Red Bulu do isteka ugovora 2028. godine, čime je stavio tačku na višegodišnje spekulacije o odlasku.
Alvaro Arbeloa se nije proslavio na debiju na klupi Real Madrida, velikan je u osmini finala Kupa kralja ispao od Albasetea, ali mladi trener je izgleda spreman da ekipi ponudi nešto novo dok obavlja funkciju privremenog trenera.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Indijski proizvođač Tata predstavio je redizajnirani model Punch za 2026. godinu, pokazujući da i povoljni SUV modeli mogu da ponude ozbiljnu tehnologiju i snažniji pogon.
Večni grad sledi primer evropskih prestonica kao što su London, Brisel, Pariz i Helsinki, koje su uvele sporije i bezbednije kretanje uprkos snažnom protivljenju vozača.
Američke bezbednosne agencije (FBI i CISA) izdale su hitno upozorenje svim korisnicima pametnih telefona. Problem je ozbiljniji nego što se mislilo, a meta su vaši najprivatniji podaci.
Komentari 9
Pogledaj komentare Pošalji komentar