Ukrajina za haos u grupi; Rebrov srećan zbog igrača, Škrinjar razočaran zbog grešaka

Fudbaleri Ukrajine maksimalno su iskomplikovali situaciju u E grupi.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/IMAGO/HMB Media/Heiko Becker

U sudaru suseda, Ukrajinci su uspeli da savladaju Slovačku sa 2:1 (0:1) i tako dođu do prva tri boda na šampionatu kontinenta.

Slovačka - Ukrajina 1:2 (1:0)

Stadion: u Diseldorfu. Strelci: Šranc u 17. za Slovačku, Šaparenko u 54. i Jeremčuk u 80. za Ukrajinu. Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

Tako su učinili da sada tri ekipe u grupi imaju po tri boda, pa će o plasmanu dalje odlučivati mečevi poslednjeg, gtrećeg kola.

Slovaci su u prvom kolu pobedili su Belgiju sa 1:0, dok je Ukrajina pretrpela poraz od Rumunije (3:0).

Ukrajina je tako i četvrti put u devet mečeva pobedila Slovačku.

Sva dešavanja sa stadiona u Diseldorfu pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

"Glavu gore"

"Šteta je propustiti šansu da se pobedi posle vođstva na poluvremenu, ali moramo da podignemo glave. Moramo da sebi priznamo da stvari nisu išle dobro i da treba sve ispraviti, posebno to što nije valjalo u drugom poluvremenu", zaključio je Škrinjar.

17:27

Škrinjar: Nismo sledili instrukcije

"Prvo poluvreme je bilo dobro sa naše strane, ali nismo smeli da igramo kao što je bio slučaj u drugom poluvremenu. Nismo sledili instrukcije, dozvolili smo protivniku da okrene meč. Razočarani smo, zamišljali smo sve ovo drugačije, ali sve je još otvoreno", rekao je kapiten Slovačke Milan Škrinjar.

17:25

Promene u fazi presinga
Profimedia/IMAGO

17:22

Selektor Ukrajine o zameni na golu

"Zadovoljan sam što imamo zdravu konkurenciju među golmanima. Mislim da je Trubin zaslužio da brani posle izdanja sa Nemačkom. Bio je vrlo miran i spreman da počne meč u bilo kom trenutku", dodao je Rebrov.

17:15

Rebrov: Pobeda timskog duha

Na pitanje šta je preokrenulo tok meča u nastavku, Rebrov je rekao:

"Ništa se nije promenilo, samo neke naše pozicije u visokom presingu. Pokazali smo duh, to je najvažnije. Na turniru možeš da dobiješ ili izgubiš, ali je veoma važno kako to radiš. Pokušali smo da sačuvamo rezultat, zaslužili smo pobedu, igrali smo sa mnogo duha", dodao je Rebrov.

17:12

Rebrov: Dobra reakcija

"Veoma sam srećan zbog igrača i ove pobede. Dobro smo reagovali posle primljenog gola. Igrali smo dobro, ali bilo je i grešaka. Ovo je sve dobro za emocije ljudi u Ukrajini kojima ovako nešto nedostaje", izjavio je selektor Ukrajine Sergej Rebrov.

16:52

90+5' Kraj meča!

Fudbaleri Ukrajine pobedili su Slovačku sa 2:1 (0:1).

Gubili su posle 45 minuta, ali su sa dva gola u nastavku stigli do preokreta i bodova.

Zaslužena pobeda izabranika selektora Sergeja Rebrova.

16:49

90+2 Nova izmena

U timu Ukrajine umesto Šaparenka na terenu je Tolovierov.

16:48

Igraće se još pet minuta

Majkl Oliver je odredio da se odigra još pet minuta.

Toliko je vremena za Slovake da izbegnu poraz.

16:44

86' Promena i kod Slovaka

Pokušava selektor Slovaka izmenom.

Izveo je Šranca, a uveo Sauera.

16:43

85' Nove izmene kod Ukrajine

Nove promene u timu Ukrajine.

Izašli su Mudrik i Braško, a na terenu su Ruslan Malinovski i Sergej Sidorčuk.

16:40

Gol Jeremčuka

16:39

80' Goooool Ukrajina vodi 2:1!

Strelac je Roman Jeremčuk.

Odlično je reagovao na dubinski loptu, stigao do lopte pre Dubravke koji je bio neodlučan i kraj njega poslao loptu u mrežu, 1:2!

16:37

Goooool! Ukrajina vodi!

16:32

74' Stativa!

Brz napad Ukrajine, Jeremčuk je pronašao Mudrika.

Šutirao je igrač Čelsija iz nezgodne pozicije, iskosa sa leve strane, pogodio je stativu.

16:27

67' Dupla izmena i kod Slovaka

Selektor Slovačke Kalcone je izveo Davida Hancka i Lukasa Haraslina, a uveo je Adama Oberta i Tomasa Suslova.

16:26

67' Promene u timu Ukrajine

Dve promene u timu Ukrajine.

Izašli su Dovbik i Jarmolenko, a ušli Roman Jeremčuk i Aleksandar Zubkov.

16:21

62' Povreda Hancka

David Hancko je pao na travu, ukazuje mu se pomoć.

Čini se da je u pitanju problem sa preponom, po svemu sudeći neće moći da nastavi meč.

16:19

60' Dve izmene kod Slovaka
Izašli su Duda i Boženik, a na terenu su u timu Slovačke Laslo Beneš i David Strelec.

16:17

Pogodak Šaparenka

16:13

54' Goooool! Šaparenko je strelac za 1:1

Odličan napad Ukrajine, Mikola Šaparenko je pogodio desni donji ugao za 1:1!

Haraslin ga je sjajno proigrao, bio je neometan Šaparenko na nekih desetak metara od gola, nije imao težak posao.

16:12

Gooool! Ukrajina izjednačila

16:05

51' Dovbik, za malo

Dobar napad Ukrajinaca.

Mudrik je prošao po levom boku pored Pekarika, centrirao, bila je to malo previsoka lopta za Dovbika.

Na kraju, Slovaci otklanjaju opasnost.

16:03

46' Pekarik na zemlji

Nezgodan udarac je dobio Pekarik u glavu.

Usledio je mali prekid, ali je sa igračem Slovačke sve u redu.

Poluvreme: Slovaci vode

Završeno je prvo poluvreme meča u Diseldorfu.

Slovačka vodi 1:0, ali Ukrajainci imaju 8:7 u šutevima na gol.

15:46

Igraće se još minut

Još 60 sekundi šanse da vidimo drugi gol na meču.

15:45

43' Opet Mudrik

Pokušao je Mikailo Mudrik sa distance, ali ne da se  Dubravka.

Odlično je odbranio.

15:45

44' Haraslin, dobar šut

Pokušao je Haraslin na drugoj strani, usledio je udarac po zemlji sa 17 metara.

Trubin se ispružio koliko je dug, izbacio je vrhom prstiju loptu koja je išla ka donjem levom uglu.

15:36

37' Pokušao i Mudrik

Mudrik je sada imao dobru poziciju, šutirao je sa nekih pet metara, ali je i Dubravka bio na mestu.

Nogom je odbio loptu u polje golman Slovaka.

Znatno bolja igra Ukrajine posle primljenog gola.

15:35

34' Stativa!

Sjajan napad Ukrajine.

Timčuk je pokušao iskosa sa desne strane, pogodio je stativu.

U nastavku akcije sviran je ofsajd.

15:30

29' Ne stiže Jarmolenko

Posle kornera, nova prilika za Ukrajinu.

Sada je na drugoj stativi za malo zakasnio jarmolenko, taman toliko da loptu ne može da skrene ka golu na pravi način.

15:29

28' Dovbik izblokiran

Dobra prilika za Ukrajinu.

Dubinska lopta za Dovbika, ali ga je u poslednji čas izblokirao Pekarik.

Od svega korner.

15:27

25' Ukrajina se budi
Kao da je gol trgnuo igrače Ukrajine. Krenuli su malo odlučnije ka golu rivala.

Slovačka vodi 1:0!

Centaršut sa leve strane, na pravom mestu bio je Ivan Šranc.

Sa ivice petarca glavom je spustio loptu kraj desne stative i smestio je u mrežu!

15:19

Goooool! Slovaci poveli 1:0

15:15

17' Trubin nesavladiv

Još jedna dobra odbrana golmana Ukrajine Tribina.

Imali su Slovaci slobodan udarac sa 22 metra. Hancko je šutirao.

15:13

13' Pokušaj Braška

Ukrajinci su sada organizovali brzu akciju, lopta je došla do Lozimira Braška na nekih 20 metara, pokušao je sa distance, ali je to bio lak plen za golmana Slovačke, Martina Dubravku.

15:12

11' Sjajni Trubin!

Kakva sada šansa za Slovačku, lopta je došla na drugu stativu do Ivana Šranca, strelca jedinog gola na meču sa Belgijom.

Sa nekoliko metara šutirao je, ali je Anatolij Trubin pokazao sjajan refleks i sprečio gol!

15:09

10' Šansa za Slovake!

Prva šansa za Slovačku, Haraslin je sebi stvorio priliku.

Šutirao je sa desetak metara iskosa sa leve strane, odbranio je Trubin.

15:05

6' Pripretili i Ukrajinci

Pokušali su sada Ukrajinci da iznenade protivnika, ubačena je nezgodna lopta pred gol, ali sudija Oliver je dosudio prekršaj u napadu. Lopta za Slovačku.

15:01

3' Slovaci drže loptu

Slovačka je počela bolje, ima više loptu u svom posedu.

Ukrajinci su svi iza lopte, atmosfera na stadionu u Diseldorfu je odlična.

15:00

Meč je počeo!

Sa centra su prvi krenuli fudbaleri Slovačke.

14:52

Intoniraju se himne

Igrači su na terenu, intoniraju se nacionalne himne.