Uprkos lošem vremenu i mokrom terenu, neverovatanu utakmicu su odigrale Turska i Gruzija, punu zanimljivih šansi.
Turska je imala veću inicijativu u prvom poluvremenu, ali je i Gruzija na momente zablistala.
Pritiskali su Turci od samog starta meča, a najbolju šansu su imali u 11. minutu. Posle gužve i loše intervencije Gruzina u kaznenom prostoru, Ajhan je naleteo na loptu na nekih 16 metara i snažno zakucao ka golu Mamardašvilija.
Ipak, stativa je sačuvala Gruziju, zatresao je okvir gola, a lopta nije otišla u mrežu.
Samo minut kasnij zapretili su i Gruzini, ali iz dobre šanse su izvukli samo korner, koji nisu najbolje iskoristili.
Već u 14. minutu, nova šansa je bila za Tursku. Jildiz je gađao ka golu Gruzije, ali je golman bio siguran.
Dobru šansu je imao i Čalhanoglu 21. minutu, ali nije pogodio okvir gola, već je lopta otišla uz levu stativu.
Ipak, u 26. minutu je Turska uspela da dođe do vođstva. Odličan je bio Muldur. Postigao je jedan od najlepših golova u dosadašnjem delu šampionata.
Turski reprezntativac se namestio na ivici kaznenog prostora i snažno zakucao loptu u rašlje. Nije imao nikakve šanse Mamardašvili – 1:0.
Ekspresno za samo dva minuta, Turska je mogla da "nokautira" Gruziju. Jildiz je ispratio akciju i sproveo loptu u mrežu, ali za kopačku je bio u ofsajdu. Reagovala je VAR soba i gol je poništen.
Umesto ubedljivog vođstva, usledio je šok za Tursku. Gruzija je uspela da izjednači u 32. minutu.
Mikautadze je ispratio akciju po desnoj strani, došao do kaznenog prostora i matirao Gunoka za 1:1.
Samo tri minuta kasnije, umalo preokret Gruzina. Mogao je Mikautadze da izraste u heroja, ali je gađao pored desne stative.
Turska je u nastavku vratila inicijativu, ali nije uspela da dođe do novog vođsta do kraja prvog poluvremena.
Sofascore
Odmah po startu drugog poluvremena, Turska je napravila šansu. Guler je ubacio loptu na nekih 10 metara od gola Gruzije, Jilmaz se pozicionirao, okrenuo ka golu, ali nije uspeo da uputi pravovremeni udarac.
Pretila je i Gruzija, pokušao je prvo Citijašvili u 49. minutu, a samo tri kasnije Mikautadze je mogao ponovo da se proslavi posle dodavanja Kvarackelije.
Nastavila je Truska da napada, u 57. minutu je Čalhanoglu pokušao iz slobodnog udarca, ali na mestu je bio Mamardašvili.
U nastavku Kvaratskelija je pokušao posle kombinacije sa Citiašvilijem, ali nije uspeo da matira Gunoka. Loše je zahvatio loptu.
Igrao se 65. minut kada je Turska ponovo došla do vođstva. Ispratio je akciju svog tima Arda Guler, odbila se lopta do njega, namestio se mladi igrač Reala i "projektilom" savladao Mamardašvilija za 2:1.
Trener fudbalera Juventusa Lućano Spaleti lično je kontaktirao Portugalca Bernarda Silvu, sadašnjeg igrača Mančester Sitija, i pitao ga za dolazak u Torino, objavila je Gazzeta delo Sport u četvrtak.
Mladi brazilski napadač Endrik još traži pravu formu posle pozajmice iz Real Madrida u Lion, ali van terena već vodi mnogo važnije bitke – sa pritiskom, kritikama i sopstvenim očekivanjima.
Nakon demoliranja Hoksa od strane Niksa sa 51 poenom razlike u šestoj utakmici možemo da kažemo da to verovatno nije bila vrsta istorije kakvu su Atlanta Hoksi želeli da ispišu u četvrtak.
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:4, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
Košarkaši Crvene zvezde doživeli su debakl protiv Zlatibora u Čajetini u revanšu četvrtfinala Košarkaške lige Srbije, pošto su poraženi rezultatom 94:89.
Trener fudbalera Juventusa Lućano Spaleti lično je kontaktirao Portugalca Bernarda Silvu, sadašnjeg igrača Mančester Sitija, i pitao ga za dolazak u Torino, objavila je Gazzeta delo Sport u četvrtak.
Mladi brazilski napadač Endrik još traži pravu formu posle pozajmice iz Real Madrida u Lion, ali van terena već vodi mnogo važnije bitke – sa pritiskom, kritikama i sopstvenim očekivanjima.
Nakon demoliranja Hoksa od strane Niksa sa 51 poenom razlike u šestoj utakmici možemo da kažemo da to verovatno nije bila vrsta istorije kakvu su Atlanta Hoksi želeli da ispišu u četvrtak.
Kineski proizvođač BYD objavio je da je njegova neto dobit u prvom kvartalu 2026. godine pala za čak 55 odsto međugodišnje na oko 510,5 miliona evra, što je najslabiji rezultat za više od tri godine.
Citroenov električni automobil po ceni ispod 15.000 evra imaće isti zadatak kao Citroen 2CV krajem 1940-ih - da ponovo pokrene tražnju kupaca na usporenom evropskom tržištu automobila.
OpenAI i Anthropic su u poslednje vreme u potpunom ratu protiv kineskih firmi da obuče nove AI modele putem upita upućenih javno dostupnim četbotovima i API-jima, što je proces poznat kao "destilacija".
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar