Fudbal 371

15.6.2024.

22:50

Hrvati se raduju Albaniji; Španci nisu poleteli VIDEO

Fudbaleri Španije su deklasirali Hrvatsku sa 3:0 (3:0), u prvom meču Grupe B na EURO 2024, u Berlinu.

EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Kao što sam nadimak Španije – "Crvena furija", to su opravdali u prvom poluvremenu, kada su došli do ubedljive prednosti od 3:0. Na kraju su rutinski priveli meč kraju i upisali trijumf na premijeri.

Španija je napravila veliki iskorak ka plasman u narednu fazu takmičenja.

Ove dve selekcije se nalaze u grupi još sa Italijom i Albanijom, čiji je meč na programu od 21 čas u Dortmundu.

Budimir posle poraza

"Moram da čestitam Španiji, da pokušamo da napredujemo i pobedimo u sredu. Teško je primiti dva gola za tri minuta. Mislim da smo imali dobre prilike, ali je Unai napravio veoma dobre odbrane. Ovo su detalji koji su mogli da promene tempo igre, odeš u svlačionicu, a gubiš 3:0 to je teško", rekao je Budimir.

"Svaki gol je bitan, vrovali smo da ćemo pogotkom da promenimo dinamiku. Nismo imali sreću sa penalom ili bilo čim drugim. Tako je, nema vremena za tugu, moramo da se spremimo za sledeću utakmicu."

"Ko dobro poznaje španiju, zna i njen talenat. Sil fudbala, kulutru koju imaju... Ovo se trenira od malih nogu, to su individualne stvari. Veoma je teško igrati protiv Španije. Po mom mišljenu, najbolji su fudbal igrali pre tri godine."

22:09

Ruis iskren

"Očekivali smo tešku utakmicu, pa sam jako zadovoljan što smo pobedili ovakvu ekipu. Dobro smo pritiskali Hrvatsku, igrali smo sa velikom željom, a sada ovako moramo da nastavimo protiv Italije."

21:33

Selektor Španije

"Veoma sam srećan zbog svih ljudi u timu. Oni su nezasiti radom i napredovanjem. Stručni štab je najbolji na svetu. Cenimo veliku porodicu. Ostajemo sa nogama na zemlji, iako znamo da je ovo "bitno za podizanje morala". Ovo je put napred. Srećan sam zbog svih što su učinili tim ponosnim", rekao je De la Fuente.

20:52

Dalić posle debakla

"Čestitam Španiji na velikoj pobedi. Naš težak i zaslužen poraz. Bili smo bez energije. Mučili smo se u prvih 15 minuta, onda smo se posložili i preuzeli posed, pa smo dobili gol, bilo je to zaista loše. Najgore je bilo što smo u nadoknadi prvog poluvremena primili gol nakon kornera, time je utakmica bila gotova", rekao je Dalić.

"To je dokaz dekoncentriranosti i manjka energije. Baš razgovaramo o tome jesmo li gdje pogrešili. Bili smo predaleko od igrača, dali smo im mnogo vremena i prostora i to nas je kaznilo. Nismo bili dobri, zakazali smo u tom segmentu. Zaslužen poraz. Premalo agresije i duela, delovali smo nemoćno. Hteli smo videti Perišića u teškoj utakmici i odmoriti Modrića i Kovačića. Čeka nas nova, mnogo važnija utakmica, kada smo ovu izgubili. Prelako smo primili golove, pali su iz laganih situacija i naših loših reakcija. S druge strane, nismo mogli pogoditi. Nismo se nikako mogli vratiti. Protiv Albanije idemo na tri boda. Dve su utakmice do kraja, znamo što je naš cilj. Moramo se fokusirati na to i ići po pobedu", rekao je hrvatski selektor Zlatko Dalić za HRT.

20:37

Modrić posle meča

"Danas ništa nije išlo, nismo mogli dati gol. Imali smo prilika, ali nismo bili pravi, pogotovo u prvom poluvremenu. Nedostajalo je agresivnosti i predaleko smo stajali od suparnika. Nismo se predali, u drugom smo poluvremenu bili bolji, ali to nije bilo dovoljno. Lopta nije htjela u gol, a oni su zabili iz svih svojih udaraca", rekao je Modrić.

"Moramo se regrupisati i biti bolji. Znamo da moramo ići po pobede u ostalim utakmicama i to po meni nije loše. To je fudbal. Ne ispuniš nekad ono što zamisliš. Šta je, tu je. Imamo još dve utakmice. Moramo se podići i siguran sam da ćemo okrentui situaciju našu korist. Nisu nas iznenadili, znali smo da žele posed. Problem je što mi nismo bili agresivni, a protiv takvih ekipa se bez toga teško može igrati", rekao je Modrić.

Bili smo agresivniji i brži u drugom poluvremenu, ali opet nismo zabili gol da ih uvedemo u nervozu. Teško nam je , nismo ovo očekivali, ali moramo se podići. Mnogo smo puta pokazali karakter i siguran sam da ćem opet uspeti. Da, protiv Albanije idemo na tri boda. Moramo se odmoriti i analizirati kako bismo videli što možemo bolje napraviti. Siguran sam da ćemo to i biti",

20:36

Sučić: "Razočarani smo"

"Razočarani smo nakon poraza, ali glavu gore, ništa nije gotovo. Ovo je bila prva utakmica. Idemo da analiziramo što smo loše radili kako bismo se pripremili za Albaniju. Ne bih ušao u detalje, svašta je pomalo nedostajalo, svesni smo toga. Hvala navijačima na podršci", rekao je Luka Sučić.

20:15

Izjava Majera

"Utakmica je bila 50-50. Zabili su iz svake prilike, to je njihov kvalitet i to je to. Nisu nas iznenadili, očekivali smo da će biti takva utakmica. Imali smo i mi jako dobre šanse, ali nismo ih iskoristili. Čestitamo Špancima, moramo nešto izvući iz ovoga. Ne znam što se dogodilo. Očito su nešto bolje radili od nas, bolje su ušli u utakmicu. Presrećan sam zbog atmosfere, ovo je ispunjenje sna. Bez obzira na ovo danas, nadam se da ćemo napraviti rezultat. Protiv Albanije  moramo ići na pobedu, ne smemo kalkulisati, biće dobra utakmica", izjavio je Lovro Majer.

Pobeda Španije!

Glavni arbitar je svirao kraj. Imali su Hrvati dve šanse u završnici da umanje poraz, ali na kraju bez pogotka završavaju prvo kolo.

Furiozan start Španije na EURO 2024!

19:50

90' Nadoknada

Još pet minuta do kraja meča.

19:49

88' Šansa za Španiju

Feran Tores je uputio udarac ka golu Hrvatske, ali izblokirao ga je Pongračić.

19:48

Odbrana Simona

19:47

Rodri zaradio žuti karton

Žuti karton je zaradio Rodri kada je dosuđen jedanesterac.

19:44

86' Dvostruka izmena kod Španaca

Jamal je napustio igru umesto nejga je ušao Zubimendi.

Feran Tores je zamenio Rodrija, koji se povredio.

19:42

Ipak nema gola!

Posle konsultacije sa VAR-om, glavni arbitar je poništio pogodak Petkovića.

19:41

80' GOOOL – Petković

Odbranio je Simon jedanaesterac, ali je Petković iz druge šanse uspeo da postigne pogodak posle odbijene lopte.

19:37

78' Penal za Hrvatsku!

Penal za Hrvatsku, Rodri je sapleo Petkovića u kaznenom prostoru i zaradio žuti karton.

19:35

77' Perišić uneo svežinu

Ulazak Perišića je uneo svežinu u napad Hrvatske.

Ubacio je loptu u kazneni prostor, ali ispratio je Unai Simon i pokupio je sigurno.

19:34

74' Olmo u šansi

Olmo je posle solo prodora uputio udarac ka golu Livakovića, ali je izblokiran.

Imao je dobre opcije po krilima. Buni se Jamal.

19:33

73' Španci odolevaju

Centaršut Perišića je spustio Pašalić, ali Sučić gubi loptu u kaznenom prostoru Španije.

Siguran je bio Orjazabal.

19:29

69' Španci "usporili" igru

Hrvatska igra otvorenije u drugom poluvremenu, ali Španci su uspeli da "umrtve" ritam utakmice.

19:29

72' Pojačavaju napad Hrvati

Umesto Kramarića ušao je Bruno Petković. Heroj Hrvata protiv Brazila u Kataru 2022. godine u četvrtfinalu.

19:27

68' Dvostruka izmena i kod Španije

Umesto Morate ulazi Orjazabal, kapitensku traku je preuzeo Rodri.

Ušao je i Merino umesto Vilijamsa.

19:24

65' Dvostruka izmena kod Hrvata

Modrić i Kovačić su napustili teren, umesto njih su ušli Luka Sučić i Mario Pašalić.

19:21

63' Pokušavaju Hrvati

Pritiskaju Hrvati, pokušavaju da stvore šanse kako bi umanjili zaostatak.

Ipak, Španija za sad bez problema otklanja opasnost.

19:18

60' Menjai De la Fuente

Umesto Pedrija je na terenu Dani Olmo.

19:17

56' Prva izmena

Umesto Antea Budimira, koji je promašio nekoliko šansi u prvom poluvremenu, a potom krucijalnu u drugom ušao je Ivan Perišić.

Prva izmena Dalića.

19:15

55' Hrvati propustili ozbiljnu šansu

Velika šansa za Hrvatsku. Budimir je imao zicer da pogodi i umanji prednost Španije.

Kukurelja je uspeo da izblokira njegov udarac na gol liniji.

Usledila je gužva, ali uspeli su Španci da otklone opasnost!

19:14

54' Pritisak Španaca

Greška Hrvata je donela korner za Špance.

Jamal je posle solo prodora pogodio Moratu u butinu, ali nije kapiten uspeo najbolje da skrene loptu u mrežu.

19:12

52' Velika šansa za Jamala

Neverovatna kontra Španije. Lopta je došla do Morate, potom je Pedri prihvatio i odložio na stranu za Jamala.

Bio je mladi fudbaler u velikoj šansi, ali Livaković je izvanredno odbranio.

Nema četvrtog gola za Špance.

19:07

46' Počelo je drugo poluvreme

Španci imaju loptu u nogama.

Da li Hrvati mogu da odgovore?

19:07

51' Prva šansa Hrvatske u drugom poluvremenu

Kramarić se zagradio u kaznenom prostoru, proigrao Gvardiola, koji je izblokiran.

Odbranila se Španija!

18:55

Gol Karvahala za 3:0

18:51

POLUVREME

Katastrofalna igra Hrvatske u prvom poluvremenu. Španci su demonstrirali silu.

Trebalo je vremena Španiji da dođe do prvog gola u 29. minutu, ali veoma brzo su udvostručili prednost, tri minuta kasnije.

Furiozna je bila i završnica prvog poluvremena, kada je Karvahal "iz svlačionice", pogodio za 3:0 u drugom minutu nadoknade.

Potom je sudija svirao kraj prvog poluvremena!

Španija 3, Hrvatska 0.

18:50

18:49

45+2' GOOOL – 3:0 za Španiju!

Dani Karvahal se odlično snašao posle ubacivanja Lamina Jamala i savladao Livakovića za 3:0.

Debakl Hrvatske u prvom poluvremenu!

18:45

45' Nadoknada

Igraće se dva minuta u nadoknadi.

18:44

44' Nova šansa za Špance

Kukurelja je prošao po levoj strani. Majer je uspeo da izblokira njegov udarac, lopta je završila u naručju Livakovića.

Video je Pedri loptu na nozi.

18:41

41' Velika šansa za Hrvatsku!

Majer je ubacio loptu u kazneni prostor. Iz peterca je pokušao Gvardiol, lopta je prošla pored Budimira, koji nije uspeo da zakači loptu.

Veliku šansu su propustili Hrvati!

18:39

35' Dve prilike za Hrvatsku između golova

Imala je Hrvatska dve šanse između dva pogotka, ali nije uspela da iznenadi Špance. Pokušao je prvo Kovačić, a potom Budimir je bio u gužvi u šesnaestercu, ali otklonili su Španci opasnost.

18:38

Pogodak Morate

18:38

Ruis za 2:0

18:36

18:33

32' GOOOL – Novi pogodak Španije

Fabijan Ruis posle solo akcije postiže pogodak 2:0 za Španiju!

Bila je gužva u kaznenom prostoru, ali je vezista uspeo da se snađe i pogodi tri minuta nakon sjajne asistencije za vođstvo.

18:31

18:29

29' GOOOL – Španci vode

Morata dovodi Španiju do vođstva!

Odlično je Fabijan Ruis pronašao napadača Španije, koji je uspeo da se nađe iza leđa odbrane Hrvatske i jedan na jedan savlada Livakovića.

18:28

18:23

23' Udarac Budimira

Centaršut Stanišića u kazneni prostor, tu se našao Budimir, ali nije najbolje zahvatio loptu glavom, samo gol aut.

18:21

22' Šansa za Budimira

Kramarić je poslao loptu ka Budimiru u kaznenom prostoru, ali je Unai Simon odlično reagovao i istrčao na vreme.

18:16

19' Hrvatska se podiže

Posle velikog pritiska u prvih 10 minuta meča, Hrvati su uspeli da se konsoliduju i uspostave kontrolu na meču.

18:15

15' Polu-kontra za Špance

Presekli su Španci dodavanje na sredini terena, odlična lopta za Jamala, koji je ispred sebe imao Pongračića i Gvardiola, ali loše je zahvatio loptu. Samo gol aut.

18:12

14' Prvi napad za Hrvatsku

Imali su Hrvati par minuta loptu u svom posedu.

Kramarić je odlično promenio stranu, prebacio do Gvardiola, ali sugran je bio Karvahal.

18:09

10' Prvi prekršaj

Prvi prekršaj na nekih 30 metara od gola Hrvatske.

Vilijams je uputio centaršut, ali veoma slabo.

18:07

7' Prva šansa za Moratu

Jamal je još jednom prošao po desnom boku. Čini se da za sad pravi najviše problema Hrvatima.

Proigrao je Moratu, koji je uputio udarac, ali ne toliko opasan za Livakovića.

18:06

6' Jamal blista na startu

Jamal je još jednom probio po boku, dodao do Karvahala, ali loš centaršut beka Real Madrida.

18:04

5' Dobra akcija Španije

Pritiskaju Španci poslednju liniju Hrvatske. Jamal je ušao u kazneni prostor, lopta je u jednom trenutku stigla do Fabijana Ruisa, koji se nije najbolje razumeo sa Pederijem. Lopta ponovo u naručju Livakovića.

18:02

3' Španci agresivniji

Španija je nešto bolje ušla u meč, kontroliše igru u uvodnim minutima.

Pokušali su da ubace lopt u u kazneni prostor Livakovića, ali siguran je bio golman Hrvatske.

18:01

1' Utakmica je počela!

Utakmica je počela! Hrvati su krenuli sa centra.

18:00

17:56

Jamal ušao u istoriju

Španski fudbaler Lamin Jamal postaće najmlađi igrač u istoriji evropskih prvenstava, pošto ga je selektor reprezentacije David de la Fuente uvrstio u tim za današnju utakmicu protiv Hrvatske.

17:55

Himne

Trenutno slušamo nacionalne himne dve selekcije, a potom sledi i početak meča.

17:41

Uskoro počinje duel!

Trenutno je na programu ceremonija pred početak utakmice. Igrači uskoro izlaze na teren!

17:23

17:07

Međusobni susreti

Španija i Hrvatska su odmerili snage devet puta (računajući i prijateljske).

Španci su slavili čak šest puta, jednom su selekcije remizirale, a dva puta su Hrvati upisali pobedu.