"Panceri" su razorili nemoćne Škote na "Alijanc areni" i rezultatom 5:1 krenuli ka cilju, a to je osvajanje titule prvaka kontinenta na domaćem terenu.
"Hvala vam za ovu žurku u prvom kolu", glasi veliki naslov na prvoj, naslovnoj strani.
B92.sport/SS
Strelci za Nemačku bili su Florijan Virc u 10. Džamal Musijala u 19, Kai Haverc iz penala u 45, te Niklas Fulkrug u 68 i Emre Džan u 90+3.
Jedini pogodak za Škotsku bio je autogol Antonio Ridiger.
"Musijalalalala", glasi veliki naslov u središnjici "Bilda", naravno posvećen zvezdi Bajerna i tvorcu "projektila" za 2:0.
B92.sport/SS
Baš kao i na ovim stranicama, i "Bild" se osvrnuo na provod škotskih i nemačkih navijača tokom celog jučerašnjeg dana.
Zajedno su pevali, igrali, pili i skakali, ali su na kraju jedni kući otišli presrećni, a drugi u hotelske sobe pognutih glava.
B92.sport/SS
Jedna od tema bio je i Aleksandar Pavlović, ali nevezano za EURO, već zbog toga što će zajedno sa Hrvatom Stanišićem potpisati novi ugovor sa Bajernom do 2028. godine.
Ozbiljan prostor posvećen je i Džeromu Boatengu, koji je već dugo u sudskom procesu zbog napada na bivšu devojku.
"Ovakav slučaj nikada nije viđen za 40 godina", naslov je Bilda vezano za Boatengov proces.
B92.sport/SS
Zabavili su se nemački novinari i modnom kombinacijom Kilijana Mbapea po sletanju u Nemačku.
Najbolji francuski fudbaler je na sebi imao patike od 170 evra, naočare od 299 evra, ranac od 3.000 evra i "Hublotov" sat od 70.000 evra.
B92.sport/SS
Naposletku, moramo da napomenemo da o drugim utakmicama Evropskog prvenstva nismo videli ni slova, iako već u subotu igraju Mađarska i Švajcarska (Keln, 15.00), Hrvatska i Španija (Berlin, 18.00), Italija i Albanija (Dortmund, 21.00).
Naravno, samim tim ni meč Srbije i Engleske (Gelzenkirhen, nedelja 21.00) nije bio ni spomenut.
Kanadski košarkaš Dvajt Pauel upisao je svoje ime u statističku istoriju NBA lige u porazu od Minesote (124:94) u meču koji se igrao u noći između ponedeljka i utorka.
Darko Rajaković, trener košarkaša Toronta, izdvojio je Miloša Teodosića i Nikolu Jokića kao najbolje razigravače na svojim pozicijama u istoriji tog sporta.
Fudbaleri Srbije poraženi su od Španije (3:0) u prijateljskom meču koji je rivalu poslužio kao zagrevanje za Mundijal. "Orlova" tamo neće biti, ali je ovo bila idealana prilika za ozbiljan test kvaliteta našeg tima.
Fudbaleri tzv. Kosova imaće dodatni podsticaj pred večerešnje finale baraža za Mundijal (20.45) protiv Turske u Istanbulu, kako igraču koji postigne gol za plasman na završni turnir sleduje luksuzni stan u Prizrenu.
Kanadski košarkaš Dvajt Pauel upisao je svoje ime u statističku istoriju NBA lige u porazu od Minesote (124:94) u meču koji se igrao u noći između ponedeljka i utorka.
Završnica Evrokupa ove sezone nosi snažan pečat turske košarke, ali u centru pažnje biće i duel dvojice srpskih trenera Marka Baraća i Dušana Alimpijevića.
Pobeda Partizana protiv Valensije nakon dva produžetka (110:104) nije bila samo još jedan trijumf u nizu, već snažna potvrda karaktera tima koji je tokom cele sezone prolazio kroz turbulencije, promene i sumnje.
Partizan dočekuje Valensiju u 34. kolu Evrolige. Pogledajte gde gledati utakmicu, analizu forme timova, izjave igrača i aktuelne kvote. Crno-beli su u naletu i po formi spadaju među najbolje u ligi, ali tabela kaže drugačije.
Subaru se u rekordnom roku transformisao od brenda bez ijednog električnog vozila u svojoj ponudi do proizvođača sa ozbiljnom gamom EV modela - uskoro stiže još jedan član ove porodice.
Apple je saveznim agentima dostavio stvarne identitete najmanje dva korisnika koji su koristili jednu od funkcija privatnosti kompanije, dizajniranu da maskira njihove imejl adrese od aplikacija i sajtova.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar