Nova vest
Fudbal i nasilje 0

30.4.2026.

11:55

Proključala argentinska i brazilska krv – pucale kosti u La Plati VIDEO

Fudbaleri Estudijantesa i Flamenga odigrali su uzbudljivih i pomalo naslinih 1:1 u okviru Kopa Libertadores.

Izvor:B92.sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Proključala argentinska i brazilska krv – pucale kosti u La Plati VIDEO
EPA/Demian Alday

Goste iz Rija u La Plati je dočekala najblaže rečeno negostoljubiva arena i za borbu naoštreni igrači rivala. Od prvog sudijskog zvižduka svaki start je bio "u meso". 

Igra na granici faula skupo je koštala igrača gostiju Araskaetu koji je nakon sudara sa igračem argentinskog tima, završio na zemlji, u bolovima, bez šanse da nastavi.

Pošto je prebačen u bolnicu stigle su loše vesti - doživeo je frakturu klavikule. 

U međuvremenu, sve je vrcalo od duela na terenu i pravo je čudo kako niko od aktera nekih od zaista opasnih startova nije dobio crveni karton. Sudija je imao čudan kriterijum.

Dao je šansu nasilju.

Crvenih kartona je, ipak, bilo, dobili su ih treneri oba tima Leonardo Žardim (Flamengo) i Aleksander Medina (Estudijantes), obojica u 62. minutu zbog protesta. 

Vrela brazilska i argentinska krv je ključala na sve strane, emocije sa tribina su se prenela na teren, usijanih glava bilo je posvuda.

Sudiji je bilo najteže u tako zapaljivom ambijentu.  

Bilo je teške borbe, grubosti i nasilja, ali bilo je i solidnog fudbala. 

Gosti su naime poveli posle lepe akcije i pogotka Luiza Arauha u prvom poluvremenu, da bi poravnanje stiglo u ranoj fazi drugog dela meča preko Guida Karilja. 

Argentinac je tada kaznio goste za dva promašaja u istom napadu kada je dve bravure izveo vremešni urugvajski golman Fernando Muslera, potvrdivši klasu. 

Flamengo je ostao na čelu tabele sa sedam bodova, dva više od Estudijantesa, koji je, kao i lider, bez poraza u grupi. Otpisani za plasman u narednu rundu su Independiente Medeljin i Kusko

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

Formula 1

Preti otkazivanje i naredne F1 trke!

Kiša ozbiljno preti trci za Veliku nagradu Majamija 2026. u Formuli 1, a prema prognozama sajta AccuWeather, na koji se mnogi timovi oslanjaju, u nedelju postoji 88% šanse za kišu i 53% šanse za grmljavinske oluje.

Yahoo Sports

12:38

12 min

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu