Nova vest
Vesti 7

7.4.2026.

20:00

Preminuo Mirčea Lučesku

Čuveni rumunski fudbalski trener Mirča Lučesku u 80. godini života.

Autor:B92.sport

B92.sport
Preminuo Mirčea Lučesku
Frank Hoermann / SVEN SIMON / imago sportfotodienst / Profimedia

Prema navodima medija, Lučesku je preminuo ovog utorka, 7. aprila, nakon što je proglašena moždana smrt.

Iskusni trener je u petak doživeo srčani udar, nakon čega je hitno hospitalizovan i stavljen u indukovanu komu. Uprkos naporima lekara, njegovo stanje se pogoršalo, a danas u toku dana je potvrđen smrtni ishod.

Lučesku je ostavio dubok trag u evropskom fudbalu. Tokom bogate karijere predvodio je brojne klubove i reprezentacije, uključujući Dinamo Bukurešt, Šahtjor Donjeck i reprezentaciju Rumunije.

Sa nacionalnim timom je ostvario značajne uspehe i izgradio reputaciju jednog od najcenjenijih trenera svoje generacije.

Njegov sin, Razvan Lučesku, trener grčkog PAOK, hitno je doputovao u Bukurešt kako bi bio uz oca u poslednjim trenucima.

Uz porodicu su bili i Lučeskuova supruga Neli i unuka Marilu.

Podeli:

Komentari 7

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

iPhone "razvalio" konkurenciju

iPhone 17 bio je najprodavaniji telefon na svetu u prvom kvartalu (Q1) 2026. godine, zauzevši 6% globalnog udela u prodaji, pokazuju najnoviji podaci kompanije Counterpoint Research.

B92.net

8:00

3 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu