"Sreli smo se mnogo puta", rekao je za ESPN Galindez, koji je tada bio defanzivac u omladinskim timovima Rosario centrala.
Takođe je otkrio nadimak koji je Mesi tada imao.
"Uvek su ga zvali 'El Colorado que juega con la 10' (Crveni sa Desetkom). Ako ste čuli to ime, već ste znali da gubite 3:0."
Galindez je rekao da je Mesi još kao dete bio izvanredan.
"Bio je zver. Postoje snimci kako igra, i bilo je neverovatno videti nekoga u tim godinama kako tako dribla loptu. Igrao je za klub Abanderado grandoli, koji je bio veoma blizu moje kuće i kuće mojih babe i dede. Mnogo smo se tamo sastajali. U stvari, prvo sećanje koje imam kao golman – prvi gol koji sam primio – dao mi je on. Prešao je petoricu mojih saigrača, uključujući i mene."
Galindez, koji sada igra za reprezentaciju Ekvadora, rekao je da mu je bila velika čast ponovo se suočiti s Mesijem kasnije u karijeri.
"Kada sam ga ponovo imao za protivnika, osećao sam se ponosno. Moj sin ima osam godina i stalno mi govori 'tata, želim Mesijev dres'. Objasnio sam mu da nije lako. Zamolio sam Lea Kampanu (Mesijevog saigrača u Inter Majamiju) da mi pomogne da ga nabavim. Kada je izostavljen iz tima za utakmicu, rekao mi je da posle utakmice odem do Mesija i da zamenimo dresove – i to je uspelo."
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar