Fudbal 0

3.3.2024.

18:10

Berardi propušta EURO?

Fudbaler Sausola i reprezentativac Italije Domeniko Berardi povredio se na utakmici Serije A koju je njegova ekipa igrala sa Veronom.

Izvor: Beta

EPA-EFE/Alessio Marini

Postoje velike šanse da će propustiti Evropsko prvenstvo koje se igra ovog leta u Nemačkoj.

Sasuolo je poražen na gostujućem terenu od Verone danas 1:0 u utakmici 27. kola Serije A.

Berardi je u 60. minutu napustio teren, nakon što je osetio bol u desnom članku nakon prijema lopte, a saigrači su mu pomogli da napusti teren.

Trener Sausola Davide Baljardini rekao je da se sumnja da je došlo do pucanja Ahilove tetive.

Berardi je za Italiju odigrao 14 utakmica i postigao pet golova, od kojih su tri bila na Evropskom prvenstvu u Engleskoj pre tri godine kada je Italija postala šampion.

Aktuelni šampioni Evrope nalaze se u grupi B sa Hrvatskom, Albanijom i Španijom. Odbranu titule će započeti 15. juna u Dortmundu duelom sa Albanijom.