Meč, praktično bez rezultatskog značaja, bolje je otvorila Crna Gora, povela sa 2:0, ali su Hrvati u nastavku stigli do preokreta.
Za domaće su pogađali Osmajić u trećem i Krstović u 17, a za goste Perišić iz penala u 37, Jakić u 72, te Vlašić u 87. minutu.
Hrvatska grupu završava na prvom mestu sa 22 boda, dok je Crna Gora četvrta sa devet poena.
U istom terminu, Češka je deklasirala Gibraltar sa 6:0 i igraće, kao što je bilo poznato, u baražu za odlazak na planetarnu smotru.
Tom Dubravec / imago sportfotodienst / Profimedia
Gosti su uprkos dobrom startu i šanse za Matanovića u drugom minutu vrlo brzo doživeli šok u kišnoj Podgorici.
Ćaleta-Car je u dva navrata loše reagovao, poklonio je loptu Osmajiću, koji je ušao u kazneni prostor i zakucao je iza leđa Livakovića u trećem minutu susreta.
Crnogorci su energetski bili na izuzetnom nivou, odbrana Hrvatske smušena, pa je domaćin u 17. minutu duplirao vođstvo.
Jovetić je doturio loptu Krstoviću, koji se gradio na ivici šesnaesterca, a onda se okrenuo i praktično iz okreta pogodio ugao gola koji čuva Livaković.
Trgla se Hrvatska malo nakon drugog primljenog gola, zapretio je Vlašić, ali je na drugoj strani, udarcem glavom, uzvratio Krstović.
Hrvatska je do smanjenja zaostatka stigla pravo niotkuda. Rubežić je pokupio loptu i Vlašića u svom šesnaestercu, ali je sudija Meler, posle pregledanja snimka, dosudio penal.
Sofascore
Siguran realizator najstrože kazne bio je kapiten Perišić, koji je po sredini pogodio Nikićev gol.
Hrvati su u nastavak meča ušli agresivnije, Pašalić je snažno šutirao, ali taj pritisak nije dugo trajao.
Usledile su dve dobre šanse za domaće. Najpre udarac Jovetića, koji je Livaković jedva vrhovima prstiju zaustavio, a onda i stativa Krstovića.
Gosti su do izjednačenja stigli u 72. minutu. Musa je pogodio stativu, da bi nakon odbitka gol postigao Jakić. VAR je proveravao pogodak, ali ni govora nije bilo o ofsajdu.
I kada je delovalo da će susret biti završen podelom bodova, na scenu je stupio Vlašić, koji je iskoristio grešku Perovića i pogodio za potpuni preokret.
Vukotić je u nadoknadi imao zicer, ali se Livaković istakao i sačuvao pobedu "vatrenih".
Tok meča iz Podgorice mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.
"Velika pobeda pogotovo nakon što smo gubili 2:0 iz njihova prva dva šuta. Mislim da smo odigrali odličnu utakmicu što se tiče tehničko - taktičkog dela. Na kraju smo zasluženo pobedili. Čak mislim da smo dobro igrali i u prvom delu, kombinovali smo i kreirali šanse. Možda smo se hteli ušetati u gol. Van ta njihova dva gola, mi smo dominirali", rekao je Vlašić.
23:01
Stevan Jovetić
"Možemo da budemo prezadovoljni igrom i zalaganjem, bilo je mnogo pozitivnih stvari. Ali, nismo smeli da dozvolimo preokret, imali smo 2:0 i sve u svojim rukama. Na ovom nivou ne sme da se poklanja ništa. Sve u u svemu zadovoljan sam i moram da pohvalim momke", rekao je Jovetić.
Legendarni italijanski trener Fabio Kapelo ponovo je bez zadrške govorio o problemima u reprezentaciji Italije, naglasivši da trenutna situacija ne ostavlja mnogo prostora za optimizam.
Završne pripreme za 39. Beogradski maraton su u punom jeku, a organizatori najavljuju da će 18. i 19. aprila sve biti spremno za vrhunski trkački spektakl.
Reprezentativci DR Konga zatražili su da njihov popularni verni navijač, koji oponaša položaj statue prvog premijera te zemlje Patrisa Lumumbe, krene kao deo zvanične delegacije na Mundijal nakon što mu je odbijena viza.
Košarkaš Budućnosti iz Podgorice Aksel Butej najkorisniji je igrač (MVP) šestog kola Top 8 faze ABA lige, saopšteno je danas na zvaničnom sajtu takmičenja.
Čak sedmorica fudbalera reprezentacije Eritreje nestala su u Južnoj Africi i nisu se vratila sa ekipom u domovinu, nakon istorijskog uspeha u kvalifikacijama za Kup afričkih nacija 2027
Luka Modrić ušao je u 78. minuti i dobio ovacije publike u Podgorici, na gostovanju Hrvatske kod Crne Gore u poslednjem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026.
Legendarni italijanski trener Fabio Kapelo ponovo je bez zadrške govorio o problemima u reprezentaciji Italije, naglasivši da trenutna situacija ne ostavlja mnogo prostora za optimizam.
Završne pripreme za 39. Beogradski maraton su u punom jeku, a organizatori najavljuju da će 18. i 19. aprila sve biti spremno za vrhunski trkački spektakl.
Reprezentativci DR Konga zatražili su da njihov popularni verni navijač, koji oponaša položaj statue prvog premijera te zemlje Patrisa Lumumbe, krene kao deo zvanične delegacije na Mundijal nakon što mu je odbijena viza.
Pratila je naša javnost kako će izgledati A selekcija Srbije pod vođstvom Veljka Paunovića protiv Španije i Saudijske Arabije, ali je na kraju sav fokus prešao na omladinsku i kadetsku selekciju naše zemlje.
Učinak po segmentima igre i individualne brojke ogolile su prednost Partizana u odlučujućim trenucima u derbiju i pobedi nad Zvezdom u 35. kolu Evrolige.
Kadeti Srbije nisu uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i kupili su sebi kartu za Mundijalito u Kataru.
Dok američka vojska vodi kampanju protiv Irana, nova vrsta američkog oružja tiho dominira nebom: jeftini dron pod nazivom Lucas, nastao obrnutim inženjeringom.
NASA je zvanično potvrdila da je iPhone 17 Pro Max deo opreme posade u misiji Artemis II, ali put do "svemirskog sertifikata" nije bio nimalo jednostavan.
Kina ubrzano gradi jednu od najnaprednijih mreža špijunskih satelita na svetu, što sve više menja ravnotežu moći u svemiru i tera SAD da razmišljaju o aktivnijem, pa čak i ofanzivnom pristupu.
Komentari 82
Pogledaj komentare Pošalji komentar