Kad Stole spusti roletnu belgijskim zvezdama – Makedonci pred vratima raja
Fudbalska reprezentacija Severne Makedonije i nakon šeste utakmice u kvalifikacijama za Mundijal ne zna za poraz. Ni posle dva meča sa Belgijom. Pregrmela ih je.
Odoleli su izabranici Blagoja Milevskog na najtežem gostovanju u grupi, protiv najjače ofanzive, najskupljeg i najboljeg tima, drugi put su izvukli remi protiv favorizovanih Belgijanaca i ostavili ih, za sada, iza sebe na tabeli.
Doduše, uz meč više od De Brujnea i družine, ali sa solidnom šansom da se zadrže na liderskoj poziciji do samog kraja.
Za taj rezultat, koji bi, bez ikakve dileme, bio najveći u istoriji Severne Makedonije, potrebne su obe pobede do kraja kvalifikacija - protiv Kazahstana u Skoplju i Velsa na strani.
Duel sa Velšanima biće meč istine za ovaj sastav jer i Ostrvljani gaje nade u plasman na svetsku smotru, preko baraža.
Belgijanci će proboj na prvo mesto tražiti u mečevima sa Velsom i Kazahstanom na strani i Lihtenštajnom na svom terenu. Dakle, neće ni De Brujneo u družini biti sve tako jednostavno, ali ono što je sigurno neće manjkati neizvesnosti u samoj završnici kvalifikacija u grupi J.
Dan posle velikog boda u Belgiji Makedonci slave samo jednog čoveka - golmana Stoleta Dimitrijevskog (31).
Profimedia
Čuvar mreže Valensije (od početka sezone nije branio ni minut u španskom klubu) činio je prava mala čuda protiv Belgijanaca koji su, vredi reći, potpuno dominirali protiv Makedonaca što dodatno daje na značaju partiji sjajnog Dimitrijevskog.
Domaći sastav je za 90 minuta imao gotovo 80% vremena loptu u posedu, čak 25 udaraca ka golu Makedonaca, pet u okvir gola, tri velike šanse, naspram skromnog izdanja gostiju koji su tek tri puta gađali ka golu gotovo nezaposlenog Tiba Kurtoe.
Ovog puta golman Reala ostao je u senci kolege na suprotnoj strani terena čije su bravure među stativama sačuvale Makedonce da predaju Belgijancima prvo mesto.
De Brujne, Openda, Doku i ostali nisu pronašli način da otključaju bravu bivšeg čuvara mreže Rajo Valjekana.
U nekoliko situacija Dimitrijevski je dovodio do ludila ofanzivce Belgije, skidao sve što je išlo ka njemu, potvrdio klasu i prišio sebi etiketu najboljeg aktera ne samo duela u Gentu, već i čitave kvalifikacione runde.
Ako se Makedonci dočepaju Mundijala, Stole će, bez ikakve sumnje, postati nacionalni heroj.
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:4, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
Sve je prošlo bez većih posledica i kazni, pa neće biti problema kao posle četvrtog meča kada je NBA liga kaznila Jokića zbog zaletanja na Mekdenijelsa koji je tada poentirao kada su svi već odustali od igre.
Srpski napadač Dušan Vlahović otvoren je za produžetak saradnje sa Juventusom, uprkos interesovanju brojnih evropskih klubova, prenosi "La Gazzetta dello Sport".
Vaterpolisti Novog Beograda napravili su "brejk" u Šapcu pobedom rezultatom 13:9 (2:3, 5:3, 4:1, 2:2) i poveli 1:0 u polufinalu plej-ofa Superlige Srbije.
Vaterpolisti Radničkog poveli su 1:0 u polufinalnoj seriji plej-ofa Superlige Srbije protiv Crvene zvezde pošto su večeras kao domaćini pobedili ubedljivo, rezultatom 15:6.
Nikola Đurišić je ove večeri odigrao svoj prvi meč u dresu Crvene zvezde, u pobedi nad Zlatiborom u prvoj utakmici četvrtfinala Košarkaške lige Srbije.
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:4, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
Tim Nikole Jokića bio je na pragu eliminacije, ali je pred svojim navijačima u "Bol areni" spremio pravi i snažan odgovor "vukovima", nakon tri poraza u nizu i već viđenog kraja sezone.
Iako je bilo saopšteno da će svaka od 48 reprezentacija koje učestvuju na Svetskom prvenstvu dobiti po 9.000.000 evra, ta granica je dodatno probijena.
Vaterpolisti Novog Beograda napravili su "brejk" u Šapcu pobedom rezultatom 13:9 (2:3, 5:3, 4:1, 2:2) i poveli 1:0 u polufinalu plej-ofa Superlige Srbije.
Vaterpolisti Radničkog poveli su 1:0 u polufinalnoj seriji plej-ofa Superlige Srbije protiv Crvene zvezde pošto su večeras kao domaćini pobedili ubedljivo, rezultatom 15:6.
Ne postoji bolji način od da pobedom nad "večitim" rivalom (3:0) stavite tačku na još jednu superligaškiu sezonu. Fudbaleri Zvezde su to uradili, ali da li su i svi zavredeli prelaznu ocenu.
Partizan je odigrao još jedan prilično razačaravajući "večiti" derbi, iako je imao više razloga i motiva za borbu od Crvene zvezde. I ponovo je prošao isto kao i pre dva meseca.
Evropska komisija je saopštila da je američka tehnološka kompanija Meta prekršila zakon Evropske unije, jer nije uspela da spreči decu mlađu od 13 godina da koriste platforme Facebook i Instagram.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar