Nije dugo bilo potrebno da portugalski tim stigne do vođstva, pošto je čileanski arbitar Kristijan Garaj, nakon konsultacije VAR tehnologije, pokazao na belu tačku.
Žoaa Marija nespretno je oborio Noa Alen, a u osmom minutu realizator najstrože kazne bio je Samu Omorodion.
Lionel Mesi je na momente pokazivao klasu iz ranih dana, a nakon jednog takvog proigravanja, zicer Luisu Suaresu odbranio je Klaudio Ramos.
Ramos je u još nekoliko navrata dobro intervenisao, da bi Porto u finišu prvog dela propustio šanse da duplira prednost.
Udarac Fransiska Moure, koji je šutirao pored Serhija Buskeca, sa gol linije je glavom zaustavio Falkon.
Tanjug/AP Photo/Brynn Anderson
Potom je Samu zapretio Oskaru Ustariju, da bi argentinski čuvar mreže imao i dosta sreće posle udarca zemljaka Alana Varele, koji je pogodio stativu.
Inter je odmah na startu nastavka, u 47. minutu, stigao do izjednačenja. Marselo Veigant je sa desne strane ubacio loptu u šesnaesterac, da bi na nju natrčao Telasko Segovija i zakucao je iza leđa Ramosa.
Samo sedam minuta kasnije, Mesi je kao nekada pogodio iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, u golmanov ugao, za potpuni preokret Majamija.
Inter se u finišu povukao, Rodrigo Moura i Omorodion su pretili, ali Porto nikako nije mogao do izjednačujućeg pogotka.
Štaviše, Inter je u nadoknadi mogao i do trećeg gola, ali je Ramos zaustavio pokušaje Fafe i Mesija.
Tok susreta mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.
Mirko Ocokoljić, glavni trener Partizana na utakmici protiv Bajerna iz Minhena je sumirao utiske nakon pobede u Beogradskoj areni u 14. kolu Evrolige – 92:85.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Nakon što je FS Grčke odredio sudije za predstojeće kolo Superlige, oglasio se Aris saopštenjem u kojem traži izuzeće srpskog sudije Srđana Jovanovića sa solunskog derbija.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Postoje trenuci kada sport prestane da bude igra, kada rezultati izblede pred jednom mnogo snažnijom stvari: pred ljudima. I ne, to ne znači da su oni iznad bilo čega. Ko to želi da razume – razumeće.
Komentari 13
Pogledaj komentare Pošalji komentar