Farioli (36) je preuzeo Ajaks u maju prošle godine, a imao je ugovor sa holandskim klubom do 30. juna 2027.
Pored Fariolija, klub će da napuste i pomoćni trener Danijele Kavaleto i Felipe Sančez Mateoks, kao i trener golmana Jarko Tuomisto.
"Moje putovanje u Ajaksu je počelo pre skoro godinu dana, a cilj je bio da vratim klub tamo gde mu je mesto. Put se završio u Johan Krojf areni, konačno smo vratili Ajaks u najveću pozornicu evropskog fudbala, Ligu šampiona. Bila je privilegija biti trener Ajaksa", rekao je Farioli, preneo je sajt kluba.
"Rukovodstvo kluba i ja imamo iste ciljeve za budućnost Ajaksa. Međutim, imamo različite vizije i vremenske okvire o načinu na koji bi trebalo da radimo i da delujemo da bismo ostvarili te ciljeve. S obzirom na ove razlike osetio sam da je ovo najbolji trenutak da se raziđemo", dodao je italijanski trener.
Kao naslednik Fariolija odmah je počelo da se spominje ime Erika ten Haga, čoveka koji je doveo Ajaks na sekunde od finala Lige šampiona i beležio najveće rezultate u novijoj istoriji.
U generaciji sa Hakimom Ziješom, Davidom Neresom, Matijsom de Lihtom, Frenkijem de Jongom i drugima, trasirao je sebi prelazak u Mančester junajted.
Ta epizoda nije prošla najbolje i zato je sada bez posla, te u Amsterdamu smatraju da je pravi momenat za povratak.
Drugi pretendent za klupu Ajaksa je Pol Simonis, ali on ima malo iskustva, iako je sa Go Ahed Iglsima osvojio Kup Holandije i odveo taj tim u Ligu Evrope.
Ajaks je sezonu u holandskom prvenstvu završio na drugom mestu na tabeli sa bodom manje od prvoplasiranog PSV Ajndhovena. Klub iz Amsterdama je izborio plasman u Ligu šampiona naredne sezone.
Učinak po segmentima igre i individualne brojke ogolile su prednost Partizana u odlučujućim trenucima u derbiju i pobedi nad Zvezdom u 35. kolu Evrolige.
Kadeti Srbije nisu uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i kupili su sebi kartu za Mundijalito u Kataru.
Beograd će ovog četvrtka opet biti epicentar evroligaške košarke, jer kada se sastaju Crvena zvezda i Partizan, malo šta zanima ljubitelje ovog sporta kao duel večitih rivala.
Prodaja putničkih automobila Lada u Rusiji u periodu januar–mart 2026. godine smanjena je za 17,4 odsto međugodišnje i iznosila je 63.837 vozila, prema danas objavljenim podacima Avtostata.
Xiaomi je objavio rezultate za 2025. godinu, pohvalivši se porastom prihoda od 25%. Ukupna dobit dostigla je 4,9 mlijardi evra, a najveće iznenađenje dolazi iz sektora električnih automobila.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar