Na utakmici lige mlađih kadeta između Lokomotive i Trudbenika u Železniku, koja je odigrana u sredu, desio se incident – pretučen je sedamnaestogodišnji sudija N.M.
Sve je počelo u 41. minutu, kada je, na signalizaciju pomoćnog sudije pokazao na belu tačku, a Trudbenik iskoristio priliku da izjednači rezultat na 1:1.
To je izazvalo bes fudbalera Lokomotive, a posebno igrača N. R, koji je prvo ušao u verbalni sukob sa sudijom, zbog čega je dobio žuti karton. Međutim, tu se nije zaustavio – nastavio je sa pretnjama i unošenjem u lice arbitru, što je dovelo do drugog žutog, odnosno crvenog kartona.
U tom trenutku N. R. je potpuno izgubio kontrolu, nasrnuo na mladog sudiju i udario ga u predelu nosa, nanevši mu teške telesne povrede.
Povodom ovog incidenta, oglasio se i FK Lokomotiva, koji je na svojim društvenim mrežama uputio zvanično saopštenje.
"Osuđujemo svaki vid nasilja na sportskim događajima, i kao klub sa dugom tradicijom u radu sa mlađim selekcijama oduvek insistiramo na sportskom ponašanju, poštovanju protivnika i zvaničnih lica, publike i saigrača. Nažalost, u sredu smo bili svedoci ponašanju kojem nema mesta na sportskim događajima, i incidenta koji je stavio mrlju na trud i načela našeg kolektiva.
Oštro osuđujemo reakciju i ponašanje fudbalera našeg kluba prema zvaničnom licu, odnosno glavnom sudiji Nemanji Mitiću.
Sa sudijom i njegovim ocem smo u kontaktu, kao klub smo izrazili najiskrenije žaljenje zbog situacije koja se dogodila. Klub će pored posledica koje će igrač snositi od strane Fudbalskog saveza, i pravnih posledica, interno najoštrije sankcionisati ponašanje našeg fudbalera, koji je ovim potezom negativno predstavio i sebe i svoje saigrače.
Sudiji Mitiću želimo brz oporavak u nadi da će uspešno nastaviti da gradi svoju karijeru kao fudbalski sudija. Kao klub i ovom prilikom apelujemo da u fudbalu nema mesta nikakvom vidu nasilja. U radu sa najmlađima kao i u životu su nam potrebne jake vrednosti, poštovanje, timski duh, fer igra i ponašanje svih aktera", navodi se u saopštenju Lokomotive.
Denver Nagetsi se očekuje da će ovog leta ponovo biti aktivni na tržištu , a Kem Džonson se pojavio kao potencijalni kandidat za trejd, ubrzo nakon što je stigao u Denver.
Srpski reprezentativac Alen Kujundžić osvojio je titulu svetskog šampiona u seniorskoj pojedinačnoj konkurenciji na prvenstvu sveta u kuglanju, koje je završeno 6. juna u austrijskom gradu Švac.
Trener banjalučkog Borca i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Vinko Marinović doživeo je tešku povredu šake nakon nesreće koja se dogodila tokom rada u dvorištu, potvrđeno je iz više izvora u BiH.
Odbor za hitna pitanja FSS identifikovao je 12 stadiona na kojima će biti izvršeni infrastrukturni radovi, a sve uz pomoć Vlade Srbije uz preporuku UEFA.
Selektor fudbalske reprezentacije Uzbekistana Fabio Kanavaro upitao je zbog čega su samo on i njegovi igrači bili podvrgnuti intenzivnim bezbednosnim proveravama.
"Mnogo je bitno da smo nastavili da donosimo medalje sa velikih takmičenja u kontinuitetu", izjavio je selektor basket 3x3 reprezentacije Srbije Marko Ždero.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Košarkaši Partizana su doživeli i drugi poraz od ekipe Dubaija u finalnoj seriji ABA lige – ovoga puta je domaćin iz UAE slavio sa 86:81 i poveo sa 2-0.
Selektor fudbalske reprezentacije Uzbekistana Fabio Kanavaro upitao je zbog čega su samo on i njegovi igrači bili podvrgnuti intenzivnim bezbednosnim proveravama.
Fudbalski savez Irana (FFIRI) saopštio je da je njihovoj reprezentaciji povučena predviđena kvota ulaznica za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026, zbog čega veliki broj iranskih navijača, koji su već organizovali putovanje, neće moći da prisustvuje utakmicama.
Trener banjalučkog Borca i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Vinko Marinović doživeo je tešku povredu šake nakon nesreće koja se dogodila tokom rada u dvorištu, potvrđeno je iz više izvora u BiH.
Košarkaši Partizana imaju priliku da izjednače finalnu seriju ABA lige, ali i da naprave možda ključan korak ka šampionskom prstenu, kada u subotu od 18 časova gostuju ekipi Dubaija u drugom meču.
Apsolutni heroj Niksa bio je Džejlen Branson koji je ubacio 30 poena, a na drugoj strani je Viktor Vembanjama bio najefikasniji sa 26 poena i 12 skokova.
Opel će da uloži više od milijardu evra u Nemačkoj do 2030. godine, saopštio je Stellantis, a cilj je ojačati proizvodnju i razvoj novih omdela na evropskom tržištu.
Stellantis je opozvao više od 1,3 miliona vozila marke Jeep širom sveta zbog rizika od požara i pozvao vlasnike da parkiraju vozila dalje od objekata i drugih automobila dok se ne sprovede popravka.
Gubitak pristupa GPS navigaciji bi napravio potpuni haos u vojnim manevrima. Upravo to bi moglo da objasni zašto Rusija, kako se čini, testira način za ometanje GPS signala širom Evrope.
Kompanija Anthropic, jedna od vodećih svetskih firmi kada je reč o razvoju veštačke inteligencije (AI), podnela je poverljivu prijavu za inicijalnu javnu ponudu akcija (IPO) u SAD.
Plan kompanije OpenAI je da u roku od nekoliko nedelja transformiše ChatGPT u takozvanu "superaplikaciju", prenosi FT pozivajući se na anonimne izvore.
Nakon što je na WWDC 2026 konferenciji premijerno prikazao iOS 27, macOS 27 Golden Gate, iPadOS 27 i watchOS 27, Apple je zvanično potvrdio i listu podržanih uređaja.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar