Fudbal 15

7.4.2024.

16:25

Fejenord "uništio" Ajaks – istorija "Klasikera" ovo ne pamti

Fudbaleri Fejenorda ubedljivo su savladali Ajaks rezultatom 6:0 (3:0) u čuvenom "Klasikeru" holandske "Eredivizije".

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
EPA-EFE/PIETER STAM DE JONGE

Nikada ranije u duelima ova dva rivala "kopljanici" nisu poraženi sa ovolikom razlikom.

O dominaciji Fejenorda govori i statistika, a ona kaže da je odnos u udarcima bio 30:1.

Jedini šut Ajaks je uputio ka golu domaćeg tima tek u 82. minutu, ali je to bilo daleko od ozbiljne šanse.

Za Fejenord su pogađali Paišao u 34. minutu, Minteh već u sledećem napadu i Hancko u nadoknadi prvog poluvremena.

Potom u nastavku Minteh u 56. minutu Timber u 62. i Paišao u 66. za konačnih 6:0.

Fejenord ostaje na drugom mestu, bez realnih šansi da dostigne PSV na čelu tabele. Razlika iznosi devet bodova, pet kola pre kraja.

Ajaks je pao na šesto mesto, sa 45 osvojenih bodova i borba za mesto u Evropi će se voditi do samog kraja.