Nova vest
Logo
Fudbal 1

26.3.2025.

16:46

Heroj istorijske sezone Borca napustio klub

Srpski golman Filip Manojlović (28) više nije član banjalučkog Borca.

Autor:B92.sport

B92.sport
Heroj istorijske sezone Borca napustio klub
Lukas Biereder / imago sportfotodienst / Profimedia

Fudbaler koji je ponikao u Crvenoj zvezdi će karijeru nastaviti u Đurgardenu, potvrdio je švedski klub.

Manojlović u taj klub stiže kao zamena za povređenog Malkolma Nilsona Safkvista.

"Veoma sam srećan što sam došao. Biće to korak napred za mene. Đurgarden je talentovan tim sa velikom istorijom", rekao je Manojlović po potpisivanju ugovora.

Manojlović je prošlog leta stigao u Banja Luku gde je ove sezone bio protagonista najbolje sezone u istoriji tog kluba koji je stigao do osmine finala Lige konferencije.

Eliminisao ih je Rapid iz Beča, a baš će taj austrijski klub biti rival Đurgardenu u četvrtfinalu UEFA takmičenja.

Manojlović je ove sezone nastupio na 31 meču i sačuvao svoju mrežu u 18 navrata. 

Tokom karijere je igrao još i za Hetafe, Panionios i Spartak između ostalih. Ima i jedan nastup u dresu nacionalnog tima.

Podeli:

loader

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Uhapšeni su

U velikoj međunarodnoj akciji "Project Compass", kojom je koordinisao Europol, razbijena je jedna od najmračnijih sajber-kriminalnih mreža današnjice.

B92.net

10:30

1 h

Aktuelno

Tramp ih zabranio, oni "eksplodirali"

Aplikacija Claude, veštačka inteligencija kompanije Anthropic, doživela je ogroman skok popularnosti i zauzela prvo mesto na listi besplatnih aplikacija u američkom Apple App Store-u.

B92.net

8:00

4 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu