Fudbal 2

3.4.2024.

19:07

Rijeka na dobrom putu da uzme oba trofeja u Hrvatskoj

Fudbaleri Rijeke plasirali su se u polufinale hrvatskog Kupa posle pobede nad Lokomotivom u gostima 1:0 golom Ivana Smolčića u 75. minutu.

Izvor: B92.Sport

Autor: B92

B92
B92
EPA-EFE/Stefan Jerrevang

Rijeka je tako nastavila sa sjnim igrama i rezultatima ove sezone u kojoj su, makar iz sadašnje perspektive, najbliži osvajanju titule prvaka.

Riječani su lideri HNL-a.

Sada su uspeli da se plasiraju i u finale Kupa pa će imati priliku da se bore i za drugi trofej u hrvatskom fudbalu. Ovaj klub je već jednom uspeo da se domogne "duple krune", u sezoni 2016/2017.

Aktuelna generacija na čelu sa trenerom Željkom Šopićem na dobrom je putu da ponovi uspeh svojih prethodnika.

Poritv Lokomotive, ključni trenutak desio se 15 minuta pre kraja: reprezentativac Marko Pašalić je ubacio loptu iz kornera, na prvoj stativi najbolje odreagovao Smolčić, za mat domaćih.

Bio je to presudni trenutak meča.

Rijeka sada čeka ishod drugog polufinala u kojem se sastavju večiti rivali Hajduk i Dinamo na splitskom "Poljudu", gde su igrali i pre četiri dana u okviru prvenstva.