Ne samo u organizacionom, nego i u rezultatskom smislu, pošto prebogati Arabi veruju da mogu daleko da doguraju. Uz, razume se, ogromna ulaganja.
Zato se sprema projekat od 200.000.000 evra, koliko će biti ponuđeno jednom čoveku da sve to isplanira i u narednih devet godina Saudijce vine u nebesa.
Nadaju se, čak do polufinala Svetskog prvenstva.
Izabran je Luis Kampos, trenutni sportski savetnik u Pari Sen Žermenu, koji bi dobio zadatak da uradi ono što je Južna Koreja 2002. godine kada se u svojoj zemlji plasirala među četiri najbolje selekcije na planeti.
Kampos bi dobio desetogodišnji ugovor, sa ciljem da napravi program po kom će raditi tamošnje selekcije, a koje bi trebalo da iznedre buduće asove nacionalnog tima Saudijske Arabije.
Iako je trenutno "bezbrižan" u Parizu, za godišnju platu od 20.000.000 evra teško da će Kampos reći "ne". Pre PSŽ-a je radio u Selti, Galatasaraju, Lilu, Monaku, a bio je godinu dana (2012-2013) skaut u Real Madridu.
Prvi cilj bio bi odlazak na Svetsko prvenstvo 2026. godine, odnosno, da se izbori jedno od prva dva mesta (uz neprikosnoveni Japan) ili makar baraž preko kog bi Saudijska Arabija naredne godine otišla u SAD, Kanadu i Meksiko.
Fudbaleri Bosne i Hercegovine eliminisani su 1/16 finala Svetskog prvenstva u fudbalu, nakon meča protiv SAD u kom je domaćin u predgrađu San Franciska rezultatom 2:0.
Fudbaleri Bosne i Hercegovine eliminisani su 1/16 finala Svetskog prvenstva u fudbalu, nakon meča protiv SAD u kom je domaćin u predgrađu San Franciska rezultatom 2:0.
Fudbaleri Portugalije i Hrvatske suočiće se sa izuzetno teškim vremenskim uslovima u meču 1/16 finala Svetskog prvenstva, koji je na programu u noći između četvrtka i petka od 1.00 čas u Torontu.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Posle pet uzastopnih sezona među evropskom košarkaškom elitom, Monako je završio svoje evroligaško poglavlje, a novi učesnik postao je Bešiktaš Dušana Alimpijevića.
Volkswagen bi mogao da odustane od jednog od svojih najvećih projekata razvoja autonomne vožnje, uprkos tome što je u njega uloženo oko 1,5 milijardi evra.
Nakon odluke o povlačenju legendarnog modela Wrangler sa evropskog tržišta, ponuda brenda Jeep spala je na svega dva SUV modela. Međutim, ovo će se drastično promeniti do 2030. godine.
Ford je odlučio da u novi hibridni Ranger ubaci sistem Pro Power Onboard, sa ciljem da uvek imate pri sebi dodatni generator struje ukoliko vam zatreba.
Nakon velikog uspeha modela SU7 i nedavno predstavljenog SUV-a YU7, Xiaomi izgleda priprema još jedan projekat - električni superautomobil koji će parirati markama Porsche i Ferrari.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar