Ponedeljak, 11.12.2023.

08:45

Ludogorec pokvario žurku, zaplakao i Stoičkov – emotivan oproštaj CSKA od stadiona VIDEO

Posle 1.085 utakmica u istoriju je otišao stadion Bugarske armije, dom fudbalera CSKA iz Sofije.

CSKA se od svog kultnog stadiona oprostio dramatičnim porazom od Ludogoreca 1:0, golom gostiju u 107 minutu!

Utakmica je dva puta prekidana na više od 15 minuta zbog bakljade navijača CSKA, dok je kraj meča obeležila masovna tuča dve strane zbog kontroverznog gola.

Stadion "Bugarske armije" je izgrađen 1965. godine, a kapacitet mu je bio 22.995 mesta.

Renoviran je pet puta, poslednji put 2016, ali će sada na njegovom mestu biti izgrađen nov, moderan stadion četvrte kategorije UEFA sa 16.000 sedišta.

CSKA je na svom stadionu ostvario 874 pobede, 140 remija i 71 poraz uz gol razliku 2.999:720.

Poslednji meč obeležila je sjajna koreografija navijača i mnogo emocija na tribinama, a suzu je pustio i legendarni Hristo Stoičkov.

Stoičkov je za CSKA igrao šest godina pre nego što je prešao u Barselonu 1990, a potom i jednu sezonu po povratku iz Katalonije.