Nedelja, 10.12.2023.

23:32

Gatuzo "diže" Marsej – goleada za poluvreme

Fudbaleri Olimpika iz Marseja nastavili su nisku pobeda pod komandom Đenara Gatuza, u nedelju uveče, u okviru 15. kola, savladali su Lorijan u gostima 4:2.

Gatuzo

Dvostruki strelac za Marsej bio je Pjer-Emerik Obamejang i oba gola dao je u prvom poluvremenu.

Utakmica je već u desetom minutu dobila jasan pravac - gosti su već tada vodili 2:0. Do poluvremena bilo je 4:1.

Strelci u prvih 45. minuta bili su, osim Obamejanga, Mbemba i Balerdi, a za domaće Favre.

Posle vatrometa golova u prvom delu meča, u nastavku su ritam i energija splasnuli na obe strane o čemu svedoči samo jedan gol, onaj Mendijev u 52. minutu, za konačnih 2:4.

Ubedjiva pobeda protiv jedne od lošijih ekipa u ligi za Marsej je bila potvrda velikog uspona forme na koju je, bez sumnje, uticao i Đenaro Gatuzo.

Temepramentni Italijan je, pokazuje se to barem za sada, bio dobro rešenje uprave posle turbulentnog početka sezone i odlaska Marselinja Garsije Torala sa klupe u začetku takmičarske kampanje.

Bila je ovo treća uzastopna pobeda Olimpika koji je u tom nizu trijumfa postigao devet golova.

Naredno kolo Gatuzov tim dočekaće na deobi šeste pozicije sa Lansom.