Petak, 08.12.2023.

22:40

Vlahović i Kostić srušili šampiona – Juventus na čelu Serije A VIDEO

Fudbaleri Juventusa savladali su Napoli rezultatom 1:0 (0:0) u 15. kolu italijanske Serije A.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Na taj način su Torinezi preuzeli čelo tabele sa bodom više od Intera, koji u subotu uveče igra protiv Udinezea svoje meč.

Dušan Vlahović i Filip Kostić bili su starteri za "staru damu" i doprineli su još jednom velikom trijumfu, koji ih ističe kao ozbiljne kandidate za osvajanje "Skudeta", ma koliko god trener Masimilijano Alegri to želeo da porekne.

Ipak, u junaka je izrastao Federiko Gati, koji je u 51. minutu postigao jedini gol na utakmici.

Iako defanzivac, neretko je ove sezone bivao heroj Juvea.

Napoli se pošteno ispromašivao u prvom poluvremenu, pa je gol Gatija bila prava kazna.

I onda smo videli ono što Alegrijev tim najbolje radi. Branio se Juventus i odbranio, mada je mogao sam sebe da saplete.

Tačnije, Vojčeh Ščešnji je u 72. minutu napravio kardinalnu grešku i loše ispucao loptu, koju je potom Viktor Osimen ubacio u mrežu.

Ipak, VAR je pokazao da je bio u ofsajdu i gol je poništen.

Juventus je do kraja preživeo i proslavio je veliku pobedu.

Napoli je ostao na 5. poziciji sa 24 osvojena boda i utakmicom više od svih timova.