Sreda, 06.12.2023.

22:30

TAA pokazao zadnjicu u pobedi Liverpula, rapsodija Fulama

Fudbaleri Liverpula slavili su kao gosti kod Šefild junajteda rezultatom 2:0, u meču 15. kola Premijer lige.

Izvor: MT

Autor: MT

Tanjug/AP Photo/Jon Super

Prvi gol na meču postigao je Virdžil van Dajk u 37. minutu posle kornera Trenta Aleksander-Arnolda.

Meč je obeležo upravo desni bek gostiju, koji je pre tog udarca iz ugla, iz nekog razloga, spustio šorts, tako da mu se videla zadnjica.

Nije bilo mnogo prilika u nastavku, najbolje su propustili Salah i Njunjez, da bi konačan rezultat postavio Dominik Soboslaj u četvrtom minutu nadoknade drugog dela susreta.

"Redsi" su drugi na tabeli sa 34 boda, dok je Šefild ostao zakucan za dno sa pet bodova.

U istom terminu, Fulam je na "Krejven Kotidžu" rabio Notingem Forest sa 5:0., dok je srpski reprezentativac Saša Lukić dobio šansu u 79. minutu kada je zamenio Palinju.

Fulam je u prvom poluvremenu u periodu od 30. do 34. minuta postigao dva gola, a strelci su bili Ivobi i Himenes.

Meksikanac je u 54. povisio prednost domaćih, to je isto učinio i Ivobi u 74, da bi tačku na ovaj susret stavio Kerni u 86. minutu.

Fulam je slavio peti put u sezoni, trenutno je 12. sa 18 bodova, dok su "šumari" 16. sa 16 poena, koliko ima i Kristal Palas.

Upravo je Palas doživeo poraz na svom terenu od Bornmuta rezultatom 2:0.

Mrežu Džonstona pogađali su Senesi u 25, odnosno Mur u prvom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Na kraju, Brajton je slavio na svom terenu protiv Brentforda posle preokreta (2:1).

Mbeumo je doveo goste u vođstvo iz penala u 27, do pauze je Gros, u 31. minutu, izjednačio, da bi tri boda Brajtonu doneo Hinšelvud u 52. minutu.