Nedelja, 03.12.2023.

19:25

Dortmund prekinuo pobednički niz Leverkuzena

Fudbaleri Bajer Levekuzena i Borusije Dortmund remizirali su 1:1, u derbiju 13. kola Bundeslige.

Izvor: MT

Autor: MT

Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Lider na tabeli prekinuo je niz od osam uzastopnih pobeda u prvenstvu, a do boda protiv "milionera" stigli su u završnici.

Dortmund je vodio već od petog minuta, golom Julijana Rjersona i taj rezultat je dugo bio na snazi u Leverkuzenu.

"Farmaceuti" su pritiskali u nastavku, nakon primljenog gola, a do izjednačenja stigli su u 79. minutu, kada je precizan bio Viktor Bonifejs.

Domaći su pre tog pogotka pretili preko Džake, Grimalda, Virc je čak i dao gol, koji je u nadoknadi prvog dela poništen zbog ofsajda posle VAR–a.

Borusija je u nadoknadi drugog poluvremena mogla i da šokira Leverkuzen, ali je Filkrug promašio glavom.

Leverkuzen je i dalje prvi sa 35 bodova, dok je Borusija peta sa 10 poena manje.