Nedelja, 03.12.2023.

15:30

PSŽ dao dva gola sa igračem manje – Donarumina glupost bez posledica

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Avr kao gosti 2:0 uprkos činjenici da su od 10. minuta igrali sa desetoricom posle isključenja Đanluiđija Donarume.

Italijan je tada platio ceh zbog loše komunikacije sa saigračima iz odbrane, izleteo je van kaznenog i "mae geri" potezom oborio napadača domaćih.

Na gol Parižana stao je Španac Arnau Tenjas, izašao je napadač Barkola kao "kolateralna šteta" Donaruminog kiksa, a Enrike je uveo i Ugartea umesto Fabiana Ruiza.

I brojčano slabiji gosti su bili prejaki za Avr.

Prevagu su u prvom poluvremenu doneli najbolji i najbrži igrači "Svetaca" Usman Dembele i Kilijan Mbape, koji su iskreirali za vođstvo u 23. minutu.

Koprodukcija dvojice francuskih reprezentativaca i pogodak Embapea donela je prednost lideru na tabeli.

Tim golom PSŽ ke u nastavku mogao da odigra bez previeš rizika i da kalkuliše. Domaći nisu uspeli da probiju pojačanu, gustu i dobro organizovanu odbranu rivala da bi pred kraj stigla kazna.

Strelac drugog gola za Parižane bio je Vitinja na asistenciju Ugartea.

Tako je šampion iskoristio jučerašnji prvi poraz Nice u sezoni i odmakao prvom pratiocu na četiri boda.