Nedelja, 03.12.2023.

15:00

Četiri strelca za "poker" Čukaričkog u prvom poluvremenu

Fudbaleri Čukaričkog savladali su kragujevački Radnički u meču 17. kola Superlige rezultatom 4:1.

Četiri strelca za
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Rezultatska neizvesnost je na Banovom brdu izostala u drugih 45 minuta, pošto je ekipa Igora Matića sva četiri svoja pogotka postigla u prvom poluvremenu.

Sve je počelo od Đorđa Ivanovića koji je u osmom minutu načeo mrežu gostiju na asistenciju Igora Miladinovića.

Sve do 35. minuta nije više bilo pogodaka, a od tog trenutka do pauze čak tri.

Luka Adžić je baš tad realizovao jedanaesterac, a potom u 42. minutu proigrao 16-godišnjek Mihajla Cvetkovića ze njegov drugi gol ove sezone u domaćem šampionatu.

Tačku na prvo poluvreme je stavio Miladinović koji je svom učinku dodao gol, posle asistencije.

Ekipa Radničkog je u drugom poluvremenu uspela da stigne samo do utešnog pogotka preko francuskog napadača Vajdija Sahlija.

Čukaričkom je ovo bila druga pobeda u nizu posle serije od tri poraza. Trenutno imaju šest pobeda i po pet remija i poraza, što je u ovom trenutku dovoljno za šesto mesto. Radnički je na 11. mestu.

Čukarički u narednom kolu putuje u Ivanjicu na meč protiv Javora, dok će Radnički u Kragujevcu dočekati TSC.