Petak, 01.12.2023.

23:15

Slavlje Las Palmasa, Arauho i Erera srušili Hetafe VIDEO

U prvom susretu 15. kola La Lige Las Palmas je pred svojim navijačima pobedio Hetafe sa 2:0 (1:0).

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Važna pobeda Las Palmasa, šesta u ovoj sezoni i prva u poslednja tri kola, dok je Hetafe pretrpeo četvrti neuspeh i tako prekinuo seriju od osam mečeva bez poraza.

U timu Hetafea ceo meč je odigrao srpski reprezentativac Nemanja Maksimović, dok je Stefan Mitrović sedeo na klupi.

Odolevali su gosti iz predgrađa Madrida sve do finiša prvog dela kada je u 43. minutu Hulijan Arauho uspeo da zatrese njihovu mrežu i na poluvreme se otišlo sa prednošću Las Palmasa od 1:0.

U nastavku, samo što je počelo, Alderate je učinio medveđu uslogu saigračima iz Hetafea pošto je posle oštrog starta opravdano isključen.

Las Palmasu je u 88. minutu poništen gol zbog ofsajda, ali je ipak u nadoknadi sve rešeno.

Tada je Kristijan Erera uspeo da sa nekoliko metara ubaci loptu u mrežu za konačnih 2:0.