Posle četiri kola bez pobede, fudbaleri Kelna su konačno slavili pobedu.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Selke doneo tri boda

"Jarčevi" su kao gosti u prvom meču 13. kola Bundeslige savladali ekipu Darmštata sa 1:0 (0:0).

Bio je to susret timova kojima ne ide najbolje ove sezone, a na kraju bolje su se snašli igrači gostujuće ekipe.

Nije ništa bitno viđeno u prvih 45 minuta, ali je zato bilo uzbudljivije u nastavku.

Tim Skarke iz ekipe Darmštata je u 56. minutu zamalo bio neprecizan, dok je minut kasnije na drugoj strani golman Marsel Šuhen odlično reagovao posle šuta Luke Valdšmita.

Tri minuta kasnije, gol za Keln.

Posle kornera sa leve strane, u gužvi pred golom najbolje se snašao Dejvi Selke koji je sa metar-dva ubacio loptu u mrežu.

Kelnu, tačnije Luki Valdšmitu poništen je gol u 67. minutu posle intervencije VAR-a zbog ofsajda.

VAR je intervenisao i u 72. minutu i odlučio da nema penala za Darmštat, a poslednju priliku na meču imao je Keln preko Valdšmita u 89. minutu, ali je Šuhen opet odlično reagovao.