Četvrtak, 30.11.2023.

23:15

LK : PAOK na Živkovićev pogon, Nordsjeland deklasirao Tadićev Fener

Fudbaleri PAOK-a su savladali Ajntraht iz Frankfurta u gostima, rezultatom 2:1 (0:0), u okviru petog kola Lige konferencija.

Izvor: A.S.

Autor: A.S.

Grci su do pobede došli zahvaljujući dobroj igri i pogotka Andrije Živkovića.

PAOK je pobedom obezbedio prvo mesto u grupi G kolo pre kraja. Grčki tim ima 13 bodova, Ajntraht je na drugom sa 9, dok tri ima Aberdin, a dva poslednji na tabeli Helsinki.

Domaća ekipa je imala inicijativu tokom prvog dela igre, ali nije uspela da dođe do pogotka.

Rezultat posle prvih 45 minuta, bio je nerešen – 0:0.

Gosti su ipak prvi došli do pogotka, Tomaš Kedziora se upisao u strelce u 55. minutu, ipak samo tri minuta kasnije, domaći su došli do izjednačenja Omer Marmuš je pogodio na asistenciju Faresa Čaibija – 1:1.

Vodila se velika borba u nastavku, a u 73. minutu su gosti uspeli da dođu do novog vođstva.

Tada se u strelce upisao srpski reprezentativac Andrija Živković, posle dodavanja Brendona Tomasa – 1:2.

Napadao je Ajntraht sve do kraja meča, ali nije uspeo da dođe do izjednačenja. Na kraju je ostao sa igračem manje, pošto je Kristijan Jakić dobio drugi žuti karton u nadoknadi.

On se po isključenju sukobio sa arbitrima i unosio im se u lice.

Helsinki i Aberdin su u ranijem terminu odigrali nerešeno (2:2).

U poslednjem kolu, PAOK dočekuje Helsinki, dok Aberdin dočekuje Ajntraht iz Frankfurta.

Fenerbahče je doživeo debakl u Danskoj, pošto je Nordsjeland ubedljivo slavio rezultatom 6:1.

Nordsjeland je poveo 2:0, golovima Lukasa Heja u 21. i Daniela Svensona u 25. minutu, da bi Fenerbahče umanjio zaostatak u 43. minutu, kada se u strelce upisao Miči Bačuaj.

Ipak, u nastavku je Nordsjeland došašo do ubedljive pobede, Bendžamin Nigren je upisao het-trik, pošto se upisao u strelce u 55, 75. i 84. minutu. Između ostalog je pogodio i Kristijan Rasmusen u 66. minutu.

U drugom meču grupe H, Ludogorec je savladao Trnavu u gostima sa 2:1.

Posle pet odigranih mečeva, Nordsjeland je prvi sa 10 bodova, drugoplasirani je Ludogorec sa devet, koliko ima i Fenerbahče, dok je poslednji Spartak iz Trnave sa jednim bodom.

U poslednjem kolu, Ludogorec dočekuje Nordsjeland, dok Spartak iz Trnave gostuje Fenerbahčeu.

U ostalim mečevima, Fiorentina je savladala Genk sa 2:1, a sa istim rezultatom je Aston Vila savladala Legiju (2:1).