LE: Het-trik Gregoriča u "petardi" Frajburga protiv Olimpijakosa

Fudbaleri Frajburga sačuvali su čelnu poziciju u Grupi A Lige Evrope.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

LE: Het-trik Gregoriča u

Na kolo pre kraja, Nemci su obezbedili plasman u nokaut fazu i zadržali dva boda prednosti nad Vest Hemom pošto su kod kuće deklasirali Olimpijakos sa 5:0 (4:0).

Naneli su zaista težak poraz grčkom predstavniku koji je prikazao veoma slaabu partiju.

Sav posao izabranici trenera Kristijana Štrahja završili su u prvom poluvremenu.

Blistao je Austrijanac Mihael Gregorič koji je za nešto više od pola sata postigao het-trik.

Prvo je mrežu Atinjana zatresao u trećem minutu, da bi se potom upisao u strelce i u osmom i 36. minutu.

Do poluvremena, mrežu Olimpijakosa zatresao je i Kilijan Sildilija u 42. minutu za velikih 4:0.

U nastavku, pao je još jedan gol, tačnije pukla je "petarda", a strelac za Frajburg bio je Rico Doan u 77. minutu.

U B grupi, AEK je kod kuće poražen od Brajtona sa 0:1 (0:0).

Englezi su još jednom potvrdili snagu, tačnije da su uz Marsej najjači u ovoj grupi.

Obezbedili su plasman u nokaut fazu, a strelac tog jedinog gola na susretu bio je Žoao Pedro u 55. minutu.

Treba reći da je AEK od 65. minuta igrao sa desetoricom pošto je Mijat Gaćinović zaradio drugi žuti, automatski i crveni karton.

Sparta iz Praga je u meču C grupe kod kuće bila bolja od Betisa, 1:0 (0:0).

Česi su tako zakuvali sutiaciju u grupi, stigli do sedmog boda i tako sebi dali šansu da se u poslednjem kolu dokopaju nokaut faze.

Taj jedini gol na meču pao je u drugom delu, tačnije u 54. minutu kada je Lukas Haraslin zatresao mrežu gostiju iz Sevilje.

Od 21 čas igraju Rendžers i Aris, a u poslednjem kolu Sparta gostuje Arisu, dok je Betis domaćin ekipi Rendžersa.

U D grupi, Atalanta i Sporting iz Lisabona odigrali su nerešeno 1:1 (1:0). Tu je od ranije sve bilo rešeno, jer su obe ekipe obezbedile plasman u nokaut fazu.

Atalanta je povela u 23. minutu preko Đanluke Skamake, ali je ekipa iz Lisabona ipak stigla do boda u drugom poluvremenu.

Strelac izjednačujućeg gola bio je Markus Edvards u 56. minutu.

U drugom meču u grupi, Rakov je kao gost pobedio ekipu Šturma sa 1:0 (0:0).

Taj jedini gol na susretu postigao je Ekvadorac Džon Jeboa u 81. minutu.

Konačno, u meču F grupe, Ren je kao gost slavio protiv Makabija iz Haife sa 3:0 (1:0).

Zbog poznate situacije u Izraelu, Makabi je domaćin na neutralnom terenu, bilo je to ovog puta na Puškaš areni u Budimpešti.

Francuzi su dominirali od početka do kraja i zasluženo slavili, a bivši reprezentativac Srbije Nemanja Matić igrao je do 81. minuta.

Strelci za Ren bili su Martin Terije u 29, Amine Guiri u 47. i Fabijan Rider u trećem minutu nadoknade drugog dela.