Utorak, 28.11.2023.

23:00

Preokret Sitija protiv Lajpciga, Barsini Portugalci uništili Porto, slavlje Atletika VIDEO

Fudbaleri Mančester sitija i Lajpciga odigrali su odličnu utakmicu u 5. kolu G grupe Lige šampiona.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Iako je ovde već pre ovog meča bilo rešeno ko će u nokaut fazu, videli smo uzbudljiv meč u kojem su gosti vodili, a Siti na kraju stigao do velikog preokreta, 3:2 (0:2).

Imao je Lajpcig posle 45 minuta 2:0, ali je Siti u nastavku uspeo da doda gas i pokaže snagu.

Poveo je Lajpcig u 13. minutu, posle ispucavanja golmana pred fol Engleza, lopta je prošla kraj Manuela Akanđija, Lois Openda je istrčao pred Ortegu i zatresao mrežu.

Uspeli su Nemci da dupliraju prednost u 33.minutu kada je ponovo na sceni bio belgijski napadač.

Opet je krenula kontra, ovog puta po levoj strani, Openda se čudesno oslobodio Dijasa, istrčao ispred golmana Sitija i lako ga matirao.

Ipak, prvak Evrope uspeo je da se oporavi u nastavku.

Prvo je u 54. minutu Fil Foden sjajno proigrao Erlinga Halanda koji je u takvim situacijama neumoljiv, oštrim udarcem po zemlji je smanjio na 1:2.

U 70. minutu, Siti je stigao do izjednačenja.

Gvardiol je pronašao Fodena u kaznenom prostoru, on je našao prostora da šutira i pošalje loptu u mrežu.

Lajpcigu je u 76. minutu poništen gol, da bi u 87. minutu usledio potpuni preokret.

I u susretu H grupe videli smo preokret.

Porto je poveo, ali je Barselona pred svojim navijačima na kraju slavila sa 2:1 (1:1).

I to kako, dva portugalca srušili su svoje sunarodnike!

Pepe je u 30. minutu uspeo da zatrese mrežu Katalonaca i činilo se da će to biti veče portigalske ekipe, ali samo dva minuta kasnije izgubili su prednost.

Barselona je uspela da izjednači, Žoao Kanselo je utrčao sa leve strane, šutirao iz roglja kaznenog prostora i pogodio donji levi ugao za 1:1.

U nastavku, uspeli su izabranici Ćavija Ernandeza sa stignu do pobede kojom su obezbedili plasman u nokaut fazu.

Igrao se 57. minut kada je baš Kanselo poslužio kao na tacni Žoaoa Feliksa kojem sa pet metara nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu gostiju za krajnjih 2:1.

Konačno, Atletiko Madrid je odigrao odličan meč u Holandiji, gde je u E grupi slavio protiv Fejenorda sa 3:1 (1:0).

Španci su poveli u 14. minutu autogolom Gertruide.

Kada je Mario Hermoso u 57. minutu po drugi put zatresao mrežu ekipe iz Roterdama, bilo je jasno ko će odneti sva tri boda.

Uspeo je doduše Fejenord u 77. minutu golom Matsa Vajfera posle kornera da smanji na 2:1, ali tu je i stao.

Četiri minuta kasnije nova nespretna intervencija odbrane domaćina, pokušao je Himenez da izbaci loptu, ali je postigao autogol za konačnih 1:3.