Subota, 18.11.2023.

22:36

Francuskih 14 golova– Švajcarci preko tzv. Kosova do EURO

Fudbalska reprezentacija Francuske obezbedila je plasman na EURO posle veličanstvene pobede nad Gibraltarom od 14:0 (7:0).

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

"Galski petlovi" su tako došli do svog 21. boda što je bilo dovoljno da polako mogu da biraju hotel u Nemačkoj u kome će boraviti narednog leta.

Očekivala se pobeda Francuza, ali ovako ubedljivo i ne baš, ali su izabranici Didijea Dešana bili i više nego ubedljivi na ovom meču.

Sedam je Francuska dala posle prvog poluvremena, a onda je u istom ritmu nastavila da igra i u drugom delu meča.

Golovie za Trikolore su na ovom meču postigli Tiram, Zair Emeri, Mbape (3 gola), Klaus, Koman (2), Fofana, Rabio i Dembele, dok je prvi gol bio autogol Santosa.

Na ovom meču desio se i jedan istorijski momentat, naime fudbaler PSŽ Vaid Zair Emeri je debitovao za nacionalni tim sa svojim 17 godina i uspeo da posle svega 16 minuta igre u postigne gol. Međutim na njegovu nesreću zbog povrede posle samo tri minuta igre je morao da napusti teren.

Francuska do kraja kvalifikacija ima utakmicu protiv Grčke, dok Gibraltar će gostovati Holandiji.

U istoj grupi Holandija je pobedom protiv Irske takođe osigurala plasman na EURO.

Pobedu Oranju je doneo Vut Veghorst u 12. minutu meča.

U grupi I, Rumunije je pobedom u Izraelu obezbedila EURO naredne godine.

Novu pobedu Rumunima su doneli Puškaš i Janis Hađi, dok je jedini gol na utakmici za Izrael postigoa Eron Zahavi.

Na Sen Jakobs Parku u Bazelu Švajcarska i tzv republika Kosovo odgirali su nerešeno 1:1.

Poveli su Švajcarci preko Rubena Vargasa, a bod tzv. Kosovu je doneo Hiseni u 82. minutu.