Subota, 18.11.2023.

19:52

Hrvatska u Rigi iskoristila kiks Velsa i došla na korak od Nemačke

Reprezentacija Hrvatske slavila je u Rigi u sedmom meču grupe F kvalifikacija za EURO 2024. sa 0:2 (0:2).

EPA-EFE/TOMS KALNINS

Posle ove pobede tim Zlatka Dalića je izbio na drugo mesto grupe D sa 13 bodova, dok je Letonija poslednja sa tri boda.

Hrvatskoj za plasman u Nemačku nedostaje pobeda u poslednjem kolu, gde se sastaje sa Jermenijom na domaćem terenu.

Hrvatska je osokoljena dobrim vestima iz Jerevana gde su Jermenija i Vels odigrali (1:1), krenula agresivno na ovom meču u kojoj je morala da dođe do pobede kako bi se našla ispred Velsa.

I prvi gol smo videli posle samo sedam minuta kada je Lovro Majer loptu poslao u donji levi ugao gola Letonije.

Majer je u sedmom pogodio, a devet minuta kasnije je asistirao Andreju Kramariću za drugi pogodak Hrvatske na utakmici, što je bio i poslednji pogodak na meču.

Reprezentacija Berorusije sa 1:0 pobedila je Andoru.

Jedini gol je postigao Laptev u 83. minutu meča.