Partizanu bride obrazi od sramote – velika bruka u Danskoj! VIDEO

Fudbaleri Partizana doživeli su težak poraz od Nordsjelanda u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu konferencije – 5:0 (2:0).

Sudija: Igal Frid (Izrael)

Koliko je sramotna bila igra Partizana najbolje govori da je na kraju primio "samo" pet golova, a uz čiste zicere koje su propuštali Danci moglo je da ih bude još najmanje dva ili tri puta toliko.

Odbrana na čelu sa kapitenom Svetozarom Markovićem nije postojala na ovom meču i da nije bilo golmana Aleksandra Jovanovića bio bi ovo najveći poraz u istoriji kluba.

Ovako, ostalo je "samo" pet, što ne umanjuje sramotu koju je crno-bela populacija doživela ove večeri.

Nordsjeland: A. Hansen – Viladsen, K. Hansen, Nagalo, Freze – Diomande, Tverskov, Svenson – Nigren (od 54. Antman), Ingvartsen (od 82. Harder), Osman (od 82. M. Hansen).

Partizan: Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Antić – Kanute (od 59. Baždar), Šćekić – Severina (od 78. Nikolić), Natho, Menig (od 59. Kalulu) – Saldanja (od 87. Trifunović).

A nije da se od starta nije videlo u kom će smeru sve ići, jer Partizan nije bio Partizan od pre pet godina kada je na istom stadionu slavio trijumf rezultatom 2:1.

Ne, Partizan se povukao i pustio vicešampiona Danske da se igra fudbala, a prednjačio je Osman, 18-godišnji momak koji će sasvim sigurno u nekom trenutku zaigrati na najvećoj sceni.

Aranđel Stojković nije merilo toga, ali način na koji ga je izbacivao "iz voza" bio je impozantan.

Grafika: SofaScore

Ali, nije od njega krenulo, već od Fresea koji je u 11. minutu postigao spektakularan pogodak za 1:0.

Partizan je dugo posle toga odolevao, preživeo dva propuštena zicera koje je pripremio Osman za Migrena i Ingvartsena, ali je rešio da sam pomogne rivalu.

Tačnije, Nikola Antić je bez potrebe otvorio ruku i dodelio penal iz kog je Ingvartsen doneo 2:0.

U drugom poluvremenu je Partizan probao da napadne cela četiri minuta i ništa više nije pokazao.

Počele su da se nižu šanse koje ne možemo ni da nabrojimo, a koje sve imate popisane u blogu nešto niže.

Pukom srećom to nisu bili golovi, već ih je Nordsjeland postigao samo tri.do kraja utakmice, tek toliko da zaokruži "petardu".

U 67. minutu je Šćekić, poput Antića, poklonio penal rivalu igranjem rukom, a Ingvartsen to ponovo iskoristio za gol sa 11 metara.

Na 4:0 je povisio desni bek Viladsen u 73. minutu, a "šlag na tortu" katastrofalne večeri stavio je Mihajlo Ilić komičnim autogolom u 87. minutu.

Za sedam dana će Partizan zvanično završiti evropsku sezonu, a videćemo kako će ovog puta izgledati Humska, posle epske sramote u Danskoj.