Nedelja, 02.10.2022.

18:00

Partizan razbio Vojvodinu u Humskoj

Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali Vojvodinu 4:1, u derbiju 13. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.

Crno-beli su četvrtom uzastopnom pobedom stigli do četvrte pozicije na tabeli sa 24 boda, pet manje od lidera Zvezde.

Ispred Partizana su Čukarički sa 25 i TSC sa 26, ali tim iz Bačke Topole ima dva meča više.

Partizan je Vošu "slomio" sredinom prvog poluvremena sa dva gola Bibrasa Natha u kratkom periodu.

Izraelac je prvo u 15. minutu kaznio kiks gostujuće odbrane, a potom u 23. realizovao penal.

Ubrzo je Vojvodina ostala sa igračem manje, zbog dva žuta kartona Jeličića za manje od pet minuta.

Crno-beli su u nastavku utakmicu rutinski priveli kraju zabeleživši ubedljivu pobedu.

Pola sata pre kraja prvenac u crno-belom dresu postigao je Aleksandar Filipović, da bi u 83. minutu Uroš Nikolić smanjio na 3:1 sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Samo minut kasnije Partizan je stigao do konačnih 4:1, golom mladog Sameda Baždara koji je ukrao loptu štoperu Voše Traoreu i častio se pogotkom.

Partizan je tako zalečio rane od debakla u Kupu, a uoči teškog gostovanja Kelnu u Ligi konferencija u četvrtak (21.00).

S druge strane, Vojvodina je sedmim uzastopnim porazom od Partizana ostala na 22 boda na sedmoj poziciji.

Derbi kola mogli ste da pratite uživo uz B92.net LIVE BLOG.