Sreda, 02.12.2020.

20:30

PSŽ iskoristio samouništenje Junajteda i najavio "ludnicu" u grupi H! VIDEO

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Mančester junajted na gostovanju sa 3:1 u 5. kolu grupe H Lige šampiona.

Izvor: MT

Autor: MT

PSŽ iskoristio samouništenje Junajteda i najavio
Photo by Laurence Griffiths/Getty Images

Vicešampion Evrope je do trijumfa stigao zahvaljujući golovima u poslednjih 20 minuta, a posao im je bio dodatno olakšan u 70. minutu, kada je zaradio crveni karton.

Ovakav rezultat garantuje neizvesnost, pošto sada ove dve ekipe imaju devet bodova, baš kao i Lajpcig.

U najboljoj poziciji je PSŽ, koji u poslednjem kolu dočekuje Istanbul BB, dok će Junajted gostovati nemačkoj ekipi.

Izabranici Tomasa Tuhela su mnogo bolje startovali duel i već u šestom minutu stigli do prednosti.

Kombinovali su Nejmar i Mbape, koji je šutirao ka golu De Hee.

Lopta se odbila od Lindelofa do Nejmara, koji je potom iz ne baš lake pozicije uspeo da pogodi mrežu Junajteda.

Nastavili su gosti sa napadima, upravo je Nejmar još jednom pokušao zanimljivo, a jedan šut ka De Hei imao je i Florenci.

Prvi udarac ka golu rivala igrači Junajteda su uputili tek u 16. minutu, kada je Markus Rašford šutirao.

U 22. viđena je još jedna interesantna situacija, ovoga puta na sredini terena, a sudija Orsato je morao da konsultuje VAR.

Naime, Fred je udario Paredesa, ovaj je pao kao pokošen, stvorila se gužva, a sve je završeno žutim kartonom za Brazilca.

Otprilike od tog trenutka, domaći su zaigrali bolje, što im se isplatilo u 32. minutu, kada je Rašford uz mnogo sreće savladao Kejlora Navasa.

Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, a lopta je na putu do mreže zakačila Danila i tako skrenula pravac.

Do pauze više nije bilo golova, ali jeste čvrstih duela, u kojima je kao po pravilu Nejmar završavao na travi.

Junajted je bio mnogo bolji na startu drugog poluvremena.

Nizali su šanse i prosto je neverovatno kako nisu postigli gol u tim trenucima.

Prvo je Marsijal promašio nepromašivo, da bi Kavani ubrzo pogodio prečku.

Prečka je pogođena i na drugoj strani. Sreće nije imao Markinjos, koji je šutirao glavom.

Isti igrač je je u 69. minutu uspeo da se ispravi i savlada De Heu posle kornera i dodavanja Kimpembea.

Samo koji trenutak kasnije, Junajtedovo samouništenje je doživelo vrhunac, pošto je Fred zaradio crveni karton.

Domaći su pokušavali da se vrate, Solskjer je uveo Pogbu i Grinvuda, ali nisu mogli sa igračem manje.

Mbape je u završnici propustio stopostotnu šansu iz kontre, da bi se koji minut kasnije u strelce po drugi put upisao Nejmar, koji je stavio tačku na utakmicu.

Narednog utorka dobićemo epilog ove grupe H.