Fudbal 47

30.3.2024.

17:53

Burno u Ivanjici: Zvezda sporo krenula, ali lako trijumfovala – brine povreda Hvanga

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Javor na stadionu "Kraj Moravice" rezultatom 3:0 u meču 27. kola Superlige Srbije.

Sudija: Danilo Nikolić

Na povratku Vladana Milojevića u Ivanjicu, gde je počeo svoju trenersku karijeru, pobedu i nova tri boda su mu golovima doneli vezni fudbaleri – Gelor Kanga, In Bom Hvang i Srđan Mijailović.

Pred popunjenim tribinama stadiona Javora, dve ekipe su pomalo razočaravajuće započela meč i nije obećavalo da će biti bilo kakvih uzbuđenja. I nije ih bilo, barem rezultatskih, dok su sva ostala skoncentrisana u tek nekoliko minuta.

Zvezda je dominirala u posedu od prvog sudijskog zvižduka, ali se mučila tokom gotovo čitavog prvog poluvremena da stvori konkretnu šansu.

Štaviše, prvi je zapretio Javor kada je Dino Dolmagić probio po desnoj strani, lepim potezom se oslobodio Mirka Ivanića, ali je završnica izostala.

Javor: Manojlović – Ilić, Skoko, Leandro, Tojčić (88. Obradović) – Dukure (88. T. Petrović), Eliomar (83. Šarić) – Dolmagić (83. L. Petrović), Marjanović, Selenić (71. Milošević) – Stjuart

Crvena zvezda: Glazer – Mijailović, Spajić, Điga, Rodić (83. Milunović) – Kanga (71. Katai) – Olajinka, Šljivić (46. Stamenić), Hvan (78. Mimović), Ivanić – Endijaj (71. Kraso)

Tek po isteku pola sata igre je Zvezda uspela da probije bedem domaćih fudbalera. Posle kornera gostujućih fudbalera najviši je u skoku bio Jovan Šljivić, a lopta je posle kontakta sa njegovom glavom pala na neravan teren i neprirodno se odbila pravo u ruku Milana Ilića.

Sudiji Danilu Nikoliću je odmah signalizirano da ima elemenata za jedanaesterac, koji je on dosudio nakon signala iz VAR sobe i pregledanja snimka.

Penal je sigurno izveo Gelor Kanga, koji je doveo crveno-bele u prednost u 39. minutu postigavši svojim četvrtim golom iz jedanaesterca ovog proleća i ukupno osmim u Superligi ove sezone.

Ovakva odluka arbitra Nikolića je izazvala nezadovoljstvo na klupi Javora, a najglasniji je u njima bio pomoćni trener Milovan Milović koji je tom prilikom dobio žuti, a ubrzo i crveni karton posle još jednog protesta nakon oštrog starta Šljivića.

Burnu završnicu je dodatno zanimljivijom učinio Hvang koji je u 44. minutu duplirao prednost Zvezde. Nije imao težak posao vezni fudbaler, krunisavši sjajnu akciju posle odlaganja lopte petom Šerifa Endiaja ka Mirku Ivaniću koji je upisao petu asistenciju u domaćem šampionatu.

Ubrzo je okončano i prvo poluvreme, a kako to obično biva pauza između dva poluvremena je poslužila da se sudiji predoči šta je sve pogrešio u prvih 45 minuta.

Ka Nikoliću je krenula kompletna klupa Javora, predvođena trenernom Radovanom Ćurčićem, koji se zbog toga pridružio svom asistentu na tribinama.

Starsport

Da je čitav meč bio uzbudljiv kao tih nekoliko minuta u finišu prvog poluvremena bio bi ovo sigurno jedan od kandidata za najbolji meč sezone, ali daleko od toga.

U nastavku Javor niti jednom nije zapretio golu Zvezde ako ne računamo pokušaj centaršuta Eliomara koji je zapravo hteo da centrira kada je lopta skrenula ka golu Omrija Glazera.

Nije ni Zvezda zapinjala, ali je uspevala da kreira šanse, pa i da postigne treći gol preko Mijailovića.

Reprezentativac Srbije se prebacio u vezni red posle povrede Hvanga koji je morao da izađe iz igre u finišu meča i u ovom trenutku nije poznato koliko je njegova povreda ozbiljna.

Mijailović je spremno dočekao tu šansu i iz drugog plana jednu odbijenu loptu poslao u mrežu Manojlovića, još jednom pokazavši kakvim udarcem raspolaže.

Zvezda je sa ovom pobedom otišla na sedam bodova razlike u odnosu na drugoplasirani Paritzan koji tek treba da odigra svoj meč protiv subotičkog Spartaka kojim će se okončati ova runda domaćeg šampionata.

Crveno-beli su prekinuli niz trinaestoplasiranog Javora od dve uzastopne pobede, a priliku da započnu novi imaće protiv Napretka u 28. rundi. Zvezda u narednom kolu dočekuje IMT.

86‘ Prekid

Medicinsko osoblje Zvezde je nekome ukazivalo pomoć, pa se isprva mislilio da je neko od gostujućih igrača.

Zapravo je bila reč o dečaku koji se našao istočne tribine, ali za sada nije poznato šta tačno nije bilo u redu.

U međuvremenu je Nemanja Milunović zamenio Milana Rodića, a levi bek Zvezde je pri izlasku iz igre poklonio dres dečaku.

17:40

82‘ Gol! (0:3)

Tačku na meč stavlja Srđan Mijailović.

Seoba u vezni red omogućila je fudbaleru Zvezde da iz drugog plana vreba šansu  i oproba svoj udarac iz daljine.

Baš je to i uradio i preciznim udarcem po treći put matirao Manojlovića.

17:32

78‘ Hvang ne može da nastavi

Povredio se pre nekoliko minuta vezni fudbaler Zvezde, ali je odlučio da se vrati u igru nakon što mu je ukazana medicinska pomoć.

Ipak, neće moći da nastavi. Umesto njega u igri je Ognjen Mimović.

Talentovani fudbaler će zauzeti poziciju desnog beka, dok će Srđan Mijailović u sredinu.

17:28

70‘ Promene na obe strane

Šerif Endiaj i Gelor Kanga izlaze, a umesto njih na terenu Alekasandar Katai i Žan-Filip Kraso.

Na drugoj strani Stefan Milošević menja Lazara Selenića.

17:18

62‘ Sjajna odbrana Manojlovića

Najbolja na meču dvojice golmana.

Loptu je posle centaršuta sa desne strane primirio Endiaj tako da je ona pala tačno na nogu Ivanića.

Mirko je raspalio po lopti iz neposredne blizine, ali Manojlović sjajno brani i šalje loptu u korner.

17:12

60‘ Nezgodno za Glazera

Eliomar je sa boka uputio centaršut, ali je ta lopta krenula pravo ka golu Glazera.

Visoku loptu je uspeo Zvezdin golman da sigurno uhvati i otkloni opasnost.

17:11

53‘ Prva šansa u nastavku

Preti Piter Olajinka.

Briljira Šerif Endiaj u odlaganju lopti na ovom meču. Sada do Nigerijca koji proba sa distance na bližu stativu.

Previše je Olajinka podigao tu loptu...

17:03

49‘ Problemi se nižu za Ćurčića, a njega nigde

U istom trenutku su se na zemlji našli Selenić i Pinto žaleći se na povredu.

Izgledalo je ozbiljno, ali su posle nekoliko minuta prekida obojica nastavila meč.

U međuvremnu na klupi Javora nema Radovana Ćurčića. Trener domaćeg tima je najverovatnije isključen nakon protesta po okončanju prvog poluvremena.

16:58

46‘ Počelo drugo poluvreme

Umesto Jovna Šljivića u igri je Marko Stamenić.

16:48

Burno u Javoru

Ne smiruju se strasti sa dolaskom pauze, naprotiv.

Čim je Danilo Nikolić odsvirao poluvreme iz stručnog štaba Javora su krenuli ka njemu predvođeni trenerom Radovanom Ćurčićem, očigledno nezadovoljni nekim odlukama.

Podsetimo, u prvih 45 minuta Nikolić je dodelio Zvezdi penal, a pomoćnom treneru Ivanjičana crveni karton.

16:46

Poluvreme – 0:2

Zvezda na pauzu odlazi za velikom prednošću.

Golove su postigli Kanga i Hvang.

16:45

45‘ Samo minut nadoknade

Malo vremena ostalo domaćim fudbalerima da urade nešto pre pauze

16:44

44‘ Gol! (0:2)

Zvezda brzo duplira prednost, gol postiže Hvang.

Sjajna akcija Zvezde koju kruniše vezista gostujuće ekipe svojim četvrtim golom ove sezone.

Mirko Ivanić beleži petu asistenciju.

16:44

16:41

41‘ Crveni karton za klupu Javora

Novi protesti domaćina posle starta Šljivića nad Kristijanom Tojčićem.

Posle novog prigovaranja drugi žuti dobija pomoćni trener Javora Milovan Milović.

16:40

16:38

39‘ Gol! (0:1)

Strelac je Gelor Kanga.

Pročitao je Manojlović u koju će stranu šutirati Gabonac iz penala, ali nije mogao da stigne do te lopte.

Osmi gol za Kangu u Superligi ove sezone.

16:36

38‘ Penal za Zvezdu

Sudija Danilo Nikolić je dobio poziv iz VAR sobe, pregledao snimak i utvrdio da postoje elementi za najstrožu kaznu.

Protesti sa klupe Javora i žuti karton za nekoga od ljutih predstavnika Ivanjičana.

16:35

35‘ Zvezda traži penal

Da li je lopta pogodila u ruku Milana Ilića?

Posle kornera najviši u skoku je bio Jovan Šljivić, a nakon kontakta sa njim lopta se odbila od zemlju i pogodila u ruku levog beka Javora.

16:29

31‘ Prvi žuti karton na meču

Dobija ga Trivante Stjuart.

Napadač sa Jamajke je na pozajmici u Javoru iz Salernitane.

U prošlom kolu je postigao svoj debitantski pogodak u srpskom fudbalu.

16:25

Starsport

16:23

29‘ Moglo je da bude opasno

Čini se da Zvezda u poslednjim minutima pokušava da ubrza na neravnom terenu u Ivanjici koji pravi brojne probleme.

Sjajno se iz drugog plana ubacio Rodić i posle centaršuta pokušao da uposli Endiaja.

Ipak, oprezan je bio Manojlović koji je istrčao i uhvatio loptu.

16:20

23‘ Problemi za Ćurčića

Dva igrača se u ranoj fazi žale na povredu.

Najpre je Dukure već viđen van igre, a potom se i Dolmagić našao na zemlji.

Ipak, oba fudbalera nastavljaju meč za sada.

16:14

19‘ Zvezda i dalje bez prilike

Tek jedan šut ka golu mladog Manojlovića.

Zvezda je i dalje ta koja ima loptu u nogama, ali ih igrači Javora opstruiraju uspešno za sada.

16:10

Starsport

16:06

12‘ Prva pretnja na meču

Pre četiri minuta su imali prvi korner domaći fudbaleri, a sada i prvu šansu preko Dina Dolmagića.

Ubacio se desni bek Javora duboko u protivničku polovinu i dobio loptu.

Izbacio je Ivanića u Zvezdinom šesnaestercu sjajnim driblingom, ali potom šut nije bio na zadovoljavajućem nivou.

16:04

5‘ Lopta isključivo u posedu Zvezde

Dominacija u posedu, ali malo čime konkretnim to mogu i da krunišu.

Bez bilo kakvih opasnosti po gol Strahinje Manojlovića.

15:59

Fudbaleri su na terenu

Meč uskoro počinje.

15:59

1‘ Počeo meč u Ivanjici

Sa centra kreću fudbaleri Javora koji igraju u beloj opremi. Zvezda u gostujućoj plavoj.