Za B92.sport otkriveno – šta sve Partizan dobija na početku 2025.
Ne postoji stvar koja je dobro funkcionisala u Fudbalskom klubu Partizan u 2024. godini, a igrači su posebno kivni bili na očajno stanje terena, kako na SC "Teleoptik", tako i stadionu u Humskoj.
Međutim, to će se promeniti već na početku 2025. godine. Odnosno, barem je tako najavio Marko Jovanović tokom intervjua za B92.sport.
Na pitanje o očekivanjima za prolećnu polusezonu, u situaciji kada je titula odavno misaona imenica, a i šanse za osvajanje Kupa vrlo male, doskorašnji privremeni trener nam je otkrio kakve sve novine čekaju Partizan.
"Očekujem da se nastavi u ovom pravcu, što je za igrače presudno. Dobićemo 26 novih soba na Teleoptiku. Dobijamo tri nova hibridna terena. Bili ste tamo i videli ste na šta liče oni tereni. U naredna tri meseca ćemo dobiti sve to i zamislite samo trening kada možeš da sprovedeš ono što želiš kod igrača, a ne u onom blatu. Takođe, konačno, dobijamo nove svlačionice na stadionu u Humskoj. Prokišnjavale su, bilo je strašno. Dobijamo i novu kancelariju u kojoj održavamo sastanke. Sve je okrečeno. Dobijamo internat za decu", rekao je Marko Jovanović za B92.sport.
Izvor: B92.sport/SS
Bilo je i ranije obećanja, ali sada bi zaista sve trebalo da bude u što kraćem roku završeno.
"Sve to nije da 'bi trebalo', nego je već pokrenuto. Dobio sam slike kako je već sve počelo da se radi. Čuo sam se sa Žarkom Lazetićem i najavljeno je da će to sve biti spremno za meč njegovog Makabi Tel Aviva protiv Porta 30. januara. Njih će dočekati nove svlačionice. Sobe će nas dočekati kada se vratimo iz Antalije. Eto, to očekujem da se nastavi na proleće. Da se poboljšava infrastruktura. Znam da ste svi bili na velikim evropskim stadionima i viđali kako to izgleda. To je krucijalno sada".
Očekuje Jovanović i povratak navijača na tribine u prolećnoj polusezoni.
"Svi treba da ispratimo energiju nove uprave, iako se smanjila poseta na kraju polusezone. Znam da će biti više ljudi kada dođe lepo vreme. Ipak, najbitniji je teren i uz nekoliko pojačanja verujem da će se poboljšati kvalitet ekipe. Želimo da budemo dominantni. Ako ćemo realno, mnogo ekipa nas je natrčalo poslednjih meseci, ali ne zato što su bolji od nas, nego su fizički bili bolji. I da se borimo da uđemo u konkurenciju za kup, a od sledeće sezone u trku sa Zvezdom. Naravno, i da igramo evropska takmičenja koja dve godine nismo igrali. Partizan sebi to više ne sme da priušti", poruka je Marka Jovanovića.
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Jedva smo čekali, jedva ste čekali, i evo ga. U našem najnovijem testu isprobali smo Chery Arrizo 8 sa benzinskim motorom, a u nastavku slede naši utisci.
Kompanija Apple izdala je hitno bezbednosno upozorenje za korisnike iPhone uređaja širom sveta – milijarde mobilnih telefona su potencijalno ugrožene zbog ozbiljnih bezbednosnih propusta u softveru.
Kompanija Xiaomi zvanično je predstavila Redmi Note 15 seriju telefona, koji donose unapređenu izdržljivost, veće baterije i značajna poboljšanja u oblasti fotografije i performansi.
Komentari 7
Pogledaj komentare Pošalji komentar