Fudbal 25

26.3.2024.

20:07

Novi šamar srpskom fudbalu: "Orlići" izgubili od Severne Irske VIDEO

Mlada reprezentacija Srbije (U21) poražena je u Leskovcu od Severne Irske sa 2:1, u okviru sedmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

FSS

Iako su izabranici selektora Ljubinka Drulovića poveli na stadionu Dubočice, dozvolili su preokret i tako doživeli novi poraz.

Srbija je povela u 40. minutu, Aleksa Matić je asistirao za Stefana Mitrovića, koji je uspeo da zatrese mrežu Severnih Iraca.

I kada se očekivalo da "orlovi" nastave u istom stilu, u nastavku je viđena sasvim druga slika, Irci su se trgnuli i stigli do potpunog preokreta.

U 56. minutu Čarli Alen je izjednačio, da bi u 70. minutu Krejg Farkjuar postigao pobedonosni gol za goste.

Srbija se tako udaljila znatno od plasmana na Evropsko prvenstvo.

Posle sedmog kola je na trećem mestu sa 10 bodova, pet bodova manje, i utakmicom više od Engleske.

Do kraja kvalifikacija, naši fudbaleri imaju još tri meča, dva protiv Ukrajine, i jedan protiv Azerbejdžana.