Tako je objavljeno da je Predrag Mijatović tražio od Sava Miloševića da ne dodeli šansu mladom Marku Kerkezu, te da vrati "otpisanog" Nikolu Antića u tim.
Kako je to odbio, onda je "puklo" i Milošević je rešio da pokupi svoje stvari iz Sportskog centra "Zemunelo" i napusti klub.
FK Partizan
Sve to ne bi bilo toliko čudno, jer je nova uprava počela da menja bukvalno sve, da upravo oni nisu o Savu Miloševića vinuli u nebesa izjavama po svom dolasku.
Najpre je Rasim Ljajić govorio da se trener neće menjati, a zatim je i Predrag Mijatović na svojoj promociji istakao da Partizanu pored Miloševića ne bi bio potreban ni Pep Gvardiola!
"Pričali smo sa Savom, ima našu apsolutnu podršku. I da nije trener sada, ja bih ga doveo, jer je naš, partizanovac, može da shvati našu situaciju. Ne treba nam Gvardiola sada, nego baš Sava. Ne treba nam generalni direktor neki, nego čovek koji poznaje svoju kuću", rekao je Mijatović pre nešto više od mesec dana.
Starsport
Savo Milošević je u svom drugom mandatu na klupi crno-belih imao učinak od šest pobeda i dva remija.
Pep Gvardiola u istom tom periodu u Mančester sitiju ima šest poraza i jedan remi sa Fejenordom, koji je posle vođstva od 3:0, ravan neuspehu.
Možda bi sada Gvardiola bio od pomoći Partizanu, ako Mijatović ima neku konekciju sa španskim stručnjakom.
Šalu na stranu, Partizan je u vrlo delikatnoj situaciji, jer ko god se prihvati "vruće stolice" četiri kola pre kraja jesenje polusezone, zna da ga čeka užasno težak posao.
Naravno da je odmah u javnosti isplivalo ime Saše Ilića, legende kluba koja je vrlo blizak prijatelj sa potpredsednikom Radne grupe zaduženim za sportska pitanja Dankom Lazovićem.
Možda i nije slučajno pre samo nekoliko dana Partizan objavio spot sa Ilićem u glavnoj ulozi, gde je on ulazi u taksi i govori "pravac Humska", jer – "sezona počinje sada".
On, ili neko drugi, ostaje samo da nagađamo, makar dok se Partizan zvanično ne oglasi ovog popodneva, ili sada već večeri, kako su iz Humske i najavili.
Najpre valja verifikovati odlazak dosadašnjeg, a onda što je pre moguće angažovati novog trenera. Ovog puta, bilo bi nužno, da on bude na duže staze, iako je momenat za tako nešto nikad gori
Podsetimo, "parni valjak" će do kraja 2024. godine igrati kod kuće protiv niškog Radničkog u sredu, zatim u nedelju protiv Železničara u Pančevu, a onda 14. decembra sa IMT-om u Humskoj i 21. sa Radničkim u Nišu.
Zatim sledi duga zimska pauza i pripreme u turskom Beleku, gde bi novi strateg morao da postavi osnove za stvaranje relativno ili potpuno novog tima Partizana.
Četvorostruki svetski prvak Formule 1 Maks Ferstapen izjavio je da ne razmišlja o promeni tima i da namerava da ostane u Red Bulu do isteka ugovora 2028. godine, čime je stavio tačku na višegodišnje spekulacije o odlasku.
Alvaro Arbeloa se nije proslavio na debiju na klupi Real Madrida, velikan je u osmini finala Kupa kralja ispao od Albasetea, ali mladi trener je izgleda spreman da ekipi ponudi nešto novo dok obavlja funkciju privremenog trenera.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Četvorostruki svetski prvak Formule 1 Maks Ferstapen izjavio je da ne razmišlja o promeni tima i da namerava da ostane u Red Bulu do isteka ugovora 2028. godine, čime je stavio tačku na višegodišnje spekulacije o odlasku.
Alvaro Arbeloa se nije proslavio na debiju na klupi Real Madrida, velikan je u osmini finala Kupa kralja ispao od Albasetea, ali mladi trener je izgleda spreman da ekipi ponudi nešto novo dok obavlja funkciju privremenog trenera.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Indijski proizvođač Tata predstavio je redizajnirani model Punch za 2026. godinu, pokazujući da i povoljni SUV modeli mogu da ponude ozbiljnu tehnologiju i snažniji pogon.
Večni grad sledi primer evropskih prestonica kao što su London, Brisel, Pariz i Helsinki, koje su uvele sporije i bezbednije kretanje uprkos snažnom protivljenju vozača.
Američke bezbednosne agencije (FBI i CISA) izdale su hitno upozorenje svim korisnicima pametnih telefona. Problem je ozbiljniji nego što se mislilo, a meta su vaši najprivatniji podaci.
Komentari 22
Pogledaj komentare Pošalji komentar