Izabranici Sava Miloševića su relativno rutinski savladali lidera Prve lige Srbije, a strelci su bili Ibrahim Zubairu u 14, Mihajlo Ilić u 55, odnosno Nemanja Nikolić u 83. minutu utakmice.
Partizan je bolje započeo meč, kontrolisao je dešavanja, s tim da je domaćin prvi zapretio preko Šušnjara, koji je probao sa distance.
Ibrahim Zubairu je mrežu Mladosti pogodio u 14. minutu utakmice, a asistent je bio Bibars Natho.
Dodavanje za Izraelca, koji je sa desne strane ubacio loptu u šesnaesterac, gde ju je lepo pokupio Zubairu i savladao Živkovića.
Nedugo zatim, malo je falilo da gosti duplirao prednost – gužva, pravo niotkuda lopta za Jurčevića, čiji je udarac ipak bio izblokiran.
Do pauze nije bilo preterano mnogo interesantnih situacija, tek dve pauze zbog žalbi na povredu domaćih, te jedne greške Ilića.
Štoper Partizana je poslao poprečnu loptu, koja je pogodila u glavu Vukadinovića na ivici šesnaesterca, ali nije bilo realno da potom i završi u mreži Jovanovića.
Nastavak meča doneo nam je uzbuđenja, nekoliko u vrlo kratkom periodu.
Najpre je Kočović izblokirao Zubairua na jednoj, a onda i Ilić na drugoj strani Tanasina.
Nije mnogo prošlo pre nego što je Natho, posle povratne Jovanovića, uzdrmao stativu domaćih sa ivice kaznenog prostora.
"Grobari" su napravili bakljadu ubrzo, zbog dima je nastao prekid, da bi potom gosti duplirali prednost u 55. minutu susreta.
Jurčević je izveo korner, Arijaga je na drugoj stativi vratio loptu u peterac, odakle ju je Ilić zakucao u mrežu.
Utakmica je i nakon ovog momenta bila dinamična, a na mukama se ubrzo našao Jovanović, posle čudne putanje lopte koju je uputio Šušnjar.
Ređale su se šanse naizmenično, najpre za Kalulua na jednoj, a onda i za Vukadinovića na drugoj strani, s tim da je više posla imao golman domaćih.
Rezervista Nemanja Nikolić je stavio tačku na meč u 83. minutu.
Grimaldo se ubacio u prazan prostor, Živković je prvi došao do lopte, ali je ona stigla do Nikolića, koji je iz drugog pokušaja ubacio loptu u mrežu.
Tok meča iz Novog Sada mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.
Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu i u trećoj utakmici grupe C Evropskog prvenstva u Beogradu, ovog puta protiv Izraela rezultatom 19:9.
Četvorostruki svetski prvak Formule 1 Maks Ferstapen izjavio je da ne razmišlja o promeni tima i da namerava da ostane u Red Bulu do isteka ugovora 2028. godine, čime je stavio tačku na višegodišnje spekulacije o odlasku.
Alvaro Arbeloa se nije proslavio na debiju na klupi Real Madrida, velikan je u osmini finala Kupa kralja ispao od Albasetea, ali mladi trener je izgleda spreman da ekipi ponudi nešto novo dok obavlja funkciju privremenog trenera.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Kakva su bila očekivanja i koliko je bilo skepticizma kada je Partizan letos formirao tim, teško da su i najveći optimisti verovali da će proći kao prvi kroz cilj na kraju 2025. godine.
Mladi fudbaler Čukaričkog Filip Matijašević je doživeo veče za pamćenje u derbiju protiv Partizana – postigao je svoj prvenac u Superligi Srbije i to u velikom stilu.
Četvorostruki svetski prvak Formule 1 Maks Ferstapen izjavio je da ne razmišlja o promeni tima i da namerava da ostane u Red Bulu do isteka ugovora 2028. godine, čime je stavio tačku na višegodišnje spekulacije o odlasku.
Alvaro Arbeloa se nije proslavio na debiju na klupi Real Madrida, velikan je u osmini finala Kupa kralja ispao od Albasetea, ali mladi trener je izgleda spreman da ekipi ponudi nešto novo dok obavlja funkciju privremenog trenera.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Indijski proizvođač Tata predstavio je redizajnirani model Punch za 2026. godinu, pokazujući da i povoljni SUV modeli mogu da ponude ozbiljnu tehnologiju i snažniji pogon.
Večni grad sledi primer evropskih prestonica kao što su London, Brisel, Pariz i Helsinki, koje su uvele sporije i bezbednije kretanje uprkos snažnom protivljenju vozača.
Američke bezbednosne agencije (FBI i CISA) izdale su hitno upozorenje svim korisnicima pametnih telefona. Problem je ozbiljniji nego što se mislilo, a meta su vaši najprivatniji podaci.
Komentari 11
Pogledaj komentare Pošalji komentar