Srbiji predstoje mečevi sa Švajcarskom (15. novembra) u Cirihu i Danskom (18. novembar) u Leskovcu u okviru Lige nacija, a Božović se pred te duele osvrnuo na kritike koje stižu na račun "orlova" i njihovog selektora.
"Osetljiva je stvar reprezentacija, škakljiva tema... Znate ono "cela nacija je reprezentacija", svi gledaju i svi su selektori... Mislim da još nemamo tim i da je selektor u procesu da ga pravi. Na EP u Nemačkoj reprezentacija kakvu znamo, rekla je svoje poslednje slovo. Sada je potrebna sveža krv. Dobra je stvar što selektor podmlađuje i što proba neke nove igrače. To je jednostavno normalan tok. Objektivno gledano, Srbiji su potrebne neke nove snage i ne treba bilo ko da se ljuti. Sad je popularno da pljuješ i kritikuješ, a to je najlakše. Sediš, ništa ne radiš, obučeš odelo i kreneš da pljuješ. To je najlakše. Malo je onih koji rade danas", rekao je Božović.
"Najpopularniji lik u Srbiji, a i šire je Rade Bogdanović! On sedi i priča šta ne velja. Te "bolan ovo", te "bolan ono"... Hajde bolan skini se, pa pokaži šta znaš i šta pričaš! Kao trener kad hoću, mogu da kritikujem i naći ću svakome 1.000 mana! Ali, isto tako znam i da će neko drugi tako naći i za mene . Lako je tražiti greške onima koji rade, a ne onima koji su neradnici. Odakle tolika popularnost Radeta Bogdanovića u Srbiji? Sve to donosi ovo moderno doba, društvene mreže, klikovi, razni podkasti... Meni nije jasno, kako neko ne može da mu kaže - hajde čoveče ćuti više", nastavio je Božović u razgovoru za "Kurir" i zaključio:
"Nema on kredibilitet da priča to što govori, jer nigde nije radio! Hajde da dovedemo bilo koga sa ulice i kažemo mu, evo, sad si na TV, hajde pričaj. Dosadili su više ti stalno te isti gosti na RTS ili Areni. Oni sad nešto objašnjavaju, filozofiraju, a nigde ne rade. I da se razumemo, kritikuju samo one sa kojima nisu dobri. Ako jesu, onda te i pohvale. Sve se svelo na lične odnose, a to nije dobro."
Beograd je minulog vikenda ponovo bio svetska prestonica trenerske struke, a 25. jubilarna Beogradska košarka klinika "Dušan Ivković" uspešno je završena.
Sergej Barbarez, selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, poručio je da njegovom timu nije potrebna dodatna motivacija pred duel sa Sjedinjenim Američkim Državama u šesnaestini finala Svetskog prvenstva.
Beograd je minulog vikenda ponovo bio svetska prestonica trenerske struke, a 25. jubilarna Beogradska košarka klinika "Dušan Ivković" uspešno je završena.
Posle pet uzastopnih sezona među evropskom košarkaškom elitom, Monako je završio svoje evroligaško poglavlje, a novi učesnik postao je Bešiktaš Dušana Alimpijevića.
Teško je u ovoj fazi Novakove karijere analizirati žreb za jedan Grend slem turnir. Nepoznanica je u kakvom je stanju, usled čestih pauza koje pravi tokom sezone. Bilo kako bilo, Vimbldon mu je najveća šansa za 25. titulu.
Od danas, 1. jula, primenjuju se kazne za sve vlasnike, odnosno korisnike vozila 4. kategorije koji putarinu ne plaćaju elektronski, upotrebom TAG uređaja.
Grčke vlasti su i za ovu sezonu unele ozbiljne izmene u svoj Zakon o bezbednosti saobraćaja, a nove mere direktno pogađaju sve turiste koji se automobilom upućuju ka egejskoj obali.
Okružni sud SAD odbacio je tužbu više američkih saveznih država protiv Mete, u kojoj se navodi da su Facebook i Instagram namerno napravljeni tako da izazivaju zavisnost kod dece.
Dosadila vam je poruka "Something went wrong"? Pogledajte jednostavno uputstvo kako da uklonite Gemini i vratite provereni Google Assistant na vašem Android telefonu".
Komentari 65
Pogledaj komentare Pošalji komentar