Fudbal 489

21.3.2024.

20:19

Težak poraz Srbije u Moskvi – šta čeka "orlove"? VIDEO

Fudbaleri Srbije izgubili su od Rusije rezultatom 4:0, u prijateljskom meču odigranom na moskovskom stadionu "Lav Jašin".

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Alexander Zemlianichenko, Pool, File

Naša reprezentacija je bila prva evropska selekcija od početka rata u Ukrajini koja je odmerila snage sa "zbornajom".

Kapiten Dušan Tadić je odigrao 105. meč u dresu "orlova", te se tako izjednačio sa Branislavom Ivanovićem na prvom mestu u broju nastupa za A tim Srbije.

Inače, ovo je Piksijev najteži poraz na klupi Srbije. Do sada je to bio neuspeh u Danskoj, takođe u prijateljskom susretu 2022, kada je bilo 3:0.

Rusija – Srbija 4:0 (2:0)

Stadion: Lav Jašin, Moskva
Sudija: Arda Kardešler, Turska

Dragan Stojković Piksi je posle meča objasnio glavni razlog teškog poraza.

Srbija će za četiri dana odigrati i prijateljski meč sa Kiprom u Larnaki.

Detalje sa stadiona "Lav Jašin" pratili smo UŽIVO u LIVEBLOGU B92.Sport.

Šta čeka Srbiju

Naš tim u ponedeljak igra još jedan prijateljski meč – protiv Kipra u Larnaki (14.00).

Uoči Evropskog prvenstva i utakmice sa Engleskom 16. juna, "orlovi" će imati još dve promene.

Najpre 4. juna sa Austrijom, a onda i četiri dana kasnije sa Švedskom.

20:16

Najteži Piksijev poraz

Dragan Stojković Piksi je u Moskvi doživeo najubedljiviji poraz otkako je selektor reprezentacije Srbije.

Zbornaja je savladala orlove rezultatom 4:0 u prijateljskoj utakmici u Moskvi.

Dosadašnji najveći neuspeh Piksija na kormilu Srbije bio je poraz od Danske pre dve godine u Kopenhagenu (3:0), takođe u prijateljskoj utakmici.

Piksiju je ovo bila 36. utakmica na klupi Srbije i deveto poraz.

KRAJ

Rusija je pobedila Srbiju rezultatom 4:0.

19:54

91' Ipak je 4:0

Ivan Sergejev je pogodio za 4:0.

Čovek koji je "kriv" što nije priznat gol Zaharjanu, sada je strelac.

19:53

90' Sergej bio blizu gola

Glavom je šutirao SMS, ali je Safonov sjajno intervenisao.

19:50

88' Poništen gol Rusije

Arsen Zaharjan je postigao gol za 4:0, ali jedan njegov saigrač je ometao Petrovića iz nedozvoljene pozicije...

19:45

82' Rusija ne staje – prečka!

Imala je "zbornaja" preko Zaharjana novu dobru šansu, ali je lopta pogodila prečku.

19:40

19:37

74' Stativa!

Mogla je Rusija da stigne i do četvrtog pogotka.

Sergejev je šutirao pored Erakovića, ali je lopta nakon kontakta sa Petrovićem udarila u stativu i odbila se u polje.

19:35

73' Ušao Samardžić, pa umalo novi gol Rusije

Nakon ulaska u igru Lazara Samardžića, Rusija je brzo napravila šansu, ali je šut Zaharjana zaustavio Petrović.

19:33

Kratak prekid

Pretpostavljamo jer je neko ušao na teren, ali prema preporukama UEFA, to se ne snima.

19:30

Gol Alekseja Mirančuka iz drugog ugla

19:23

60' Mitrović probao da uzvrati

Šutirao je levom nogom sa distance, ali je lopta otišla pored stative.

19:23

Treći gol Rusije

19:20

58' Nove promene kod Srbije

Filip Kostić i Erhan Mašović su ušli, dok su Filip Mladenović i Saša Zdjelar izašli iz igre.

19:18

55' Potop Srbije

Rusija je postigla i treći gol, a strelac je rezervista Aleksej Mirančuk, 3:0.

Akcija po levoj strani, lopta u sredinu za napadača Atalante, koji je rutinski prosledio loptu u mrežu Petrovića.

19:16

53' Umalo bizaran autogol Srbije

Probao je levi bek našeg tima da glavom vrati loptu Petroviću posle centaršuta Golovina, ali je tom prilikom umalo postigao autogol.

Lopta je prošla pored same stative i završila u mreži, ali srećom samo sa spoljne strane.

19:14

52' Novi pokušaji

Rusija je u dva navrata probala da pripreti, dok je to na drugoj strani učinio Mitrović posle centaršuta Mijailovića.

19:14

19:08

Trostruka promena Piksija

U nastavku će na terenu biti Aleksandar Mitrović, Sergej Milinković-Savić i Srđan Mijailović.

Izašli su Gaćinović, Tadić i Živković.

Kod Rusije, Aleksej Mirančuk je zamenio Obljakova.

18:50

POLUVREME

Rusija vodi sa 2:0, posle golova Mirančuka u 22. iz penala, odnosno Osipenka u 32. minutu.

Ključni trenutak bio je crveni karton za Milana Gajića, koji je skrivio penal.

18:49

45+ Nadoknada

Igraće se još dva minuta.

18:46

42' Sada i Gaćinović

Delovalo je da je u pitanju ofsajd, ali nije bio.

Gaćinović je hvatao "makazice", ali nije uspeo da lepo zahvati loptu.

18:45

18:44

40' Lepa akcija Srbije i šansa za Jovića

Najbolja prilika do sada za "orlove".

Sjajna promena strane Gaćinovića, potom dodavanje Živkovića za Tadića, koji je prosledio loptu Joviću, međutim, napadač Milana nije iskoristio dobru šansu.

Šutirao je pravo u Matjeva Safonova.

18:41

37' Drugi pokušaj Srbije

Pavlović je šutirao glavom posle centaršuta, ali nedovoljno precizno.

Rusija je, takođe, dva puta šutirala ka golu Petrovića i u oba navrata postigla gol.

18:39

Gol Osipenka

18:36

32' Rusija duplirala vođstvo

Maksim Osipenko je strelac, 2:0.

Posle centaršuta, Strahinja Pavlović je probao da glavom otkloni opasnost, ali je praktično samo spustio loptu na nogu Osipenku, kome nije bilo teško da savlada Petrovića.

18:35

30' Neće biti lako "orlovima"

Srbija sa desetoricom na terenu, uz zaostatak, svakako ne baš sjajna situacija.

Moraće dosta više da trče u nastavku utakmice naši reprezentativci, koji su se opredelili na defanzivu usled brojčane inferiornosti.

Rusija drži loptu u svojim nogama i pokušava da probije odbranu našeg tima.

18:30

Gol Mirančuka iz penala

18:26

22' Rusija povela

Strelac je Roman Mirančuk iz penala, 1:0.

Đorđe Petrović je malo zakačio loptu, ali nedovoljno.

18:25

19' Penal ili ofsajd? Ipak penal + crveni

Najpre je dosuđen penal, a onda ofsajd...

Čeka se odluka VAR-a.

Turski sudija drži crveni karton, namenjen Gajiću koji je sa leđa povukao Hluševiča...

Na kraju, dosuđen je penal za Rusiju, te crveni za desnog beka Srbije, nakon što je utvrđeno da ofsajda nije bilo.

18:22

Vladimir Pesnya/STARSPORT

18:16

18:14

10' Nije bilo prijatno

Rusi su kombinovali u našem šesnaestercu, Barinov je probao da progira Obljakova, ali je lopta na kraju završila u rukama Petrovića.

18:12

8' Živković umalo pogodio

Tadić je pokrenuo akciju, dodao Živkoviću, koji je imao dosta vremena na ivici šesnaesterca da se namesti, šutirao je, ali je lopta prošla pored stative.

18:09

5' Početno ispitivanje snaga

Srbija pokušava da kroz pas igru stigne do protivničkog gola.

Solidan tempo utakmice na startu.

18:06

18:04

1' Utakmica je počela!

Sa centra su krenuli fudbaleri Srbije, koji igraju u beloj opremi i napadaju sa desne na levu stranu.

18:01

Himne u toku

Najpre "Bože pravde", a onda i himna domaćina.

17:57

17:52

Zabavni program

Malo muzičkog programa uoči meča Rusije i Srbije.

Čuli smo numeru "Majka Rusija".

Utakmica počinje za desetak minuta.

17:50

Minut ćutanja

Povodom smrti Vasilija Utkina, poznatog ruskog sportskog novinara i komentatora.

17:45

17:39

17:39

17:05

Nema Mitrovića, tu su "Rusi"

Priliku da brani dobio je golman Čelsija, Đorđe Petrović, kome će ovo biti treći nastup za reprezentaciju.

Ispred njega će biti Filip Mladenović i Strahinja Pavlović, baš kao i Strahinja Eraković i Milan Gajić, koji nastupaju uruskom prvenstvu.

Na sredini će igrati Saša Zdjelar, prvotimac CSKA, a tu su još Saša Lukić, Dušan Tadić, Mijat Gaćinović i Andrija Živković, dok će u špicu igrati Luka Jović.