Nova vest
Srpski fudbal 3

7.10.2024.

10:23

Selektor pohvalio Zvezdinog Mesija: "Zbog njega sam gledao derbi"

Selektor Srbije Dragan Stojković pohvalio je maldog Andriju Maksimovića.

Autor:B92.sport

B92.sport
Selektor pohvalio Zvezdinog Mesija: "Zbog njega sam gledao derbi"
Dušan Milenković/Starsport

Igrač Crvene zvezde našao se na spisku za meč sa Švajcarskm sa 17 godina.

"Što se Maksimovića tiče, ja sam njega upoznao na Kipru. Pitao sam tada naše ljude za broj taj i taj i njegovo ime kako se zove. Rekli su mi da igra u Zvezdi. Upoznat sam sa njime i znam ko je. Skrenuo je pažnju na Zvezda - Benfika, onda utakmica sa Partizanom. Šta da radim o onome što ne znate. Izuzetno talentovan momak", rekao je Piksi.

Izneo je i niz pohvala na račun Zvezdinog fudbalera

"Dosta zrelo deluje na terenu. Nisam imao dilemu da ga stavim na spisaku. Bez obzira na godine, ipak je on još uvek dete. Od njegovog treninga i rada će zavisiti. Ima sjajnu perspektivu. On je tu, da li će debitovati kao starter. Nebitno je. Da će debitovati, debitovaće. Zaslužio je. Ja volim tehnički dobre igrače, sa maštom i idejom", rekao je Piksi.

Dobio je i pitanje o večitom derbiju, gde je Zvezda pobedila partizan 4:0.

"Pratio sam, gledao sam, da. Gledao sam Andriju Maksimovića, to me je zanimalo. Realnost je takva, niti ko treba da se čudi, nije na meni da komentarišem, ali kada ste me već pitali, velika je razlika u mnogim stvarima i pobeda Zvezde se nije dovodila u pitanje. Potpuno zaslužena pobeda na kraju krajeva. Daleko su bolji tim, roster igrača koji imaju na klupi i terenu, ide njima u prilog. Tako da je to jedna realnost, kao što je realnost da Inter pobedi Zvezdu, iako se borila, želela, htela, kvalitet je potpuno na strani protivnika".

Podeli:

Komentari 3

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
ABA

Mi nismo uživali

Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.

Iva Jevtić

10:38

2 d

Apps

Pokrenuta nova aplikacija za Facebook grupe

Kompanija Meta pokrenula je novu aplikaciju koja služi kao "prostor namenjen razgovorima unutar Facebook grupa". Zove se Forum, a nije bilo nikakve zvanične najave ili posebne promocije.

Engadget

11:00

17 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu