Crveno-beli su u Humski stigli sa nizom od 11 mečeva (devet u prvenstvu i dva u Kupu) bez pobede na stadionu Partizana, te je i taj niz od 2016. godine konačno prekinut i Vladan Milojević je stigao i u gostima do trijumfa nad najvećim rivalom.
Nemile scene obeležile su dane pred meč koji bi trebalo da predstavlja "praznik fudbala" u našoj zemlji (iako to često nije). Vandali su uništili teren na kom je trebalo da se igra 174. duel crveno i crno-belih, ali je on na kraju ipak doveden u stanje koje omogućava igru. Uz vidljive "ožiljke" počinjenog u sitne sate u noći između subote i nedelje.
Sofascore
Nije to smetalo fudbalerima Crvene zvezde koji su od prvog minuta "sabili" protivnika u defanzivnu trećinu terena.
Prvo uzbuđenje smo videli već u petom minutu kada je u poslednjem trenutku odbrana Partizana reagovala ispred Silasa u petercu i sprečila rano vođstvo gostiju.
Dugo je to bila jedino uzbuđenje, tačnije sve do 19. minuta kada je Stefan Kovač na nesrećan način skrivio penal prema proceni arbitra Novaka Simovića i njegovih saradnika iz VAR sobe.
U začetku akcije je učestvovao 17-godišnji Andrija Maksimović, koji je dobio poverenje Milojevića i pored Nasera Đige bio drugi "bonus" na ovom meču.
Zvezdin Mesi, kako mu je nadimak u Ljutice Bogdana, je kombinovao za Timijem Elšnikom, posle čega je slovenački vezista oprobao šut.
Lopta je u rugu pogodila posrnulog Stefana Kovača, a Simović je posle pregledanja snimka pokazao na "belu tačku". Šerif Endiaje je preuzeo odgovornost i sigurno realizovao jedanaesterac.
Najubedljivija pobeda Zvezde u Humskoj
Nikada crveno-beli nisu sa 4:0 slavili na stadionu Partizana. U dva navrata (1976. i 1982) je bilo 4:1, dok je 2002. godine Zvezda slavila rezultatom 3:0.
Moglo je da bude još golova u tom periodu igre i to na obe strane. Pitanje je kako bi se meč dalje odvijao da je domaćin iskoristio svoju najbolju priliku u 32. minutu susreta.
Zubairu je probio po desnoj strani, gde je beka prinudno igrao Olajinka, centrirao i pronašao Jurčevića koji se ubacio iz drugog plana. Bek Partizana je gađao dalju stativu, ali je pogodio prečku.
Samo tri minuta kasnije Zvezdin Nigerijac je bio u još boljoj situaciji, kada je ostao usamljen ispred Jovanovića i bio previše neodlučan sa loptom.
Ipak, Zvezda je uspela da stigne do drugog gola pre odlaska na pauzu i tako praktično već tada dotuče protivnika i okonča takmičarski aspekt ovog meča.
Centaršut Seola je izblokiran, ali je na pravom mestu bio Maksimović koji ju se pružio i doturio je do Silasa, a ovaj šutnuo ispod noge protivničkog defanzivca i stigao do debitantskog pogotka.
Šta god da je Stanojević rekao svojim igračima na poluvremenu – nije pomoglo.
Gosti su i u nastavku pokazali da su, u ovom trenutku, za nekoliko klasa bolji tim. Konkretno to pokazavši sa još dva gola protivniku, bez da su dozvolili protivniku da ozbiljnije zapreti.
Endiaje je u nastavku postigao još dva gola, za ukupno šest na četiri prvenstvena meča protiv Partizana.
Postao je prvi igrač koji je postigao het-trik na derbiju od Stevana Ostojića koji je to uradio za crveno-bele na 43. prvenstvenom okršaju naša dva najveća kluba, koji je odigran u novembru 1968. godine. Dakle, pre skoro 56 godina.
Osim njih dvojice, to su uspeli još Jovan Jezerkić (na prvom okršaju "večitih" rivala bio trostruki strelac za Zvezdu), Marko Valok (za Partizan u devetom duelu klubova) i Milan Galić (takođe za Partizan u 31. derbiju).
Zvezda posle osam odigranih mečeva ima 22 boda, odnosno 11 više od glavnog konkurenta za titulu koji ima i meč manje.
U narednom kolu dočekuju Železničar iz Pančevo, dok će Partizan u Lučane na gostovanje Mladosti.
Fudbalska reprezentacija Portugala uspešno je završila pripreme za Svetsko prvenstvo, pošto je u poslednjoj kontrolnoj utakmici savladala Nigeriju rezultatom 2:1.
Slovenački arbitar Slavko Vinčić biće glavni sudija na utakmici između Brazila i Maroka u prvom kolu grupe C na Svetskom prvenstvu, saopštila je Međunarodna fudbalska federacija (FIFA).
Vlasnik Panatinaikosa Dimitris Janakopulos kažnjen je šestomesečnom zabranom prisustva svim utakmicama u Grčkoj, kao i novčanom kaznom od 50.000 evra zbog incidenata tokom utakmice protiv Olimpijakosa.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Košarkaši Partizana su doživeli i drugi poraz od ekipe Dubaija u finalnoj seriji ABA lige – ovoga puta je domaćin iz UAE slavio sa 86:81 i poveo sa 2-0.
Fudbalska reprezentacija Portugala uspešno je završila pripreme za Svetsko prvenstvo, pošto je u poslednjoj kontrolnoj utakmici savladala Nigeriju rezultatom 2:1.
Kako se bliži početak Svetskog prvenstva, najveća fudbalska "groznica" u ovdašnjem regionu zahvata Bosnu i Hercegovinu, koja se priprema za svoj drugi Mundijal u istoriji.
Partizan dočekuje Dubai u trećoj utakmici finala ABA lige sa imperativom pobede nakon zaostatka od 0:2 u seriji. Analiziramo ključne statistike, formu ekipa, najvažnije igrače i šanse crno-belih da produže borbu za titulu.
Vraćanje kilometraže u Srbiji dobija novi oblik. Dok su dizel automobili godinama bili prvi na udaru, najnoviji podaci potvrđuju da prevaranti sve češće ciljaju i hibride i električne modele.
Dodge vraća Charger na evropsko tržište, a nova generacija biće dostupna i kao strujaš i kao benzinac. Evropski kupci već mogu da naruče automobil, dok prve isporuke počinju u septembru.
Automobilska okupljanja trebalo bi da budu prilika za druženje i razmenu zajedničke strasti prema automobilima. Međutim, ponekad završe u sukobu sa zakonom, što je bio slučaj i ovde.
Kada laptop iznenada postane spor, većina korisnika odmah posumnja na procesor, RAM memoriju ili SSD disk. Međutim, uzrok problema često može biti nešto mnogo jednostavnije - baterija.
Telegram je predstavio potpuno novu aplikaciju za Apple Watch, čime se vraća na Apple platformu za pametne satove nekoliko godina nakon što je ukinuo prethodnu verziju.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar